MİRZA'NIN "İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ" KUTLAMA MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

MİRZA’NIN ”İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ” KUTLAMA MESAJI

Paylaş
 

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, İstklal Marşı’nın kabulünün 96. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mirza, “Her sözcüğünde, her mısrasında ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu haykıran destansı bir şiirdir İstiklal Marşımız. İlk sözcüğünden son sözcüğüne kadar sarsılmaz bir inancın, zorluklara başkaldırının, birlik ve beraberliğin ilmek ilmek işlendiği duygu yüklü bir şaheserdir. Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde kazandığımız kurtuluş savaşımızın bir özetidir. Ancak, Mehmet Akif gibi bir vatan ve özgürlük aşığının yazabileceği bir şiirdir.
Yurt ve Bayrak sevgisinin, haksızlıklara karşı onurlu direnişin, özgür yaşama tutkusunun, ulusal birlik ve bütünlüğün en yalın ifadesi olan İstiklal Marşımız, bugün de bizleri birbirimize kenetleyen en önemli değerlerimizden biridir. İstiklal Marşının ruhunu oluşturan tüm değerler ulusumuzu sonsuza dek ayakta tutacak en önemli güvencelerdir. Bugün de bu değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Siyasi görüşlerimiz, inançlarımız, değer yargılarımız farklı olabilir. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak hepimiz; aynı vatan, aynı bayrak, bağımsız bir ülke için tek bir yürek olmalı, birlik ve beraberliğimizi asla kaybetmemeliyiz. İstiklal Marşımızın yazılış öyküsünü çoğumuz biliyoruz. Bu öykünün ötesinde içinde taşıdığı mesajları çok iyi anlamaya ihtiyacımız var. Büyük Şair Mehmet Akif ERSOY’un vurguladığı ulusal bütünlüğe, mutlak zafer inancına, tam bağımsızlığa bugün de özel bir önem vermek zorundayız. İstiklal Marşı’nın, Türk tarihinin en zorlu döneminde Ulusumuzun birliğini pekiştiren, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması yolunda atılan önemli bir adım olduğunu unutmadan bu yolda canları pahasına mücadele eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyor ve Mehmet Akif’in dileğini bir kez daha yineliyorum: “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın..!” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.