BANDIRMA’DA BİNLERCE ÇOCUK SPORLA BULUŞACAK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Valiliği tarafından yaşama geçirilen ve 3 yıl önce ilçelerde de uygulanmaya başlanan “Sporda yetenek on’la gelecek” projesi kapsamında Bandırma’da çalışmalar devam ediyor. Bu yıl 4 bin 554 öğrencinin farklı spor branşlarıyla buluşması hedefleniyor.

“Sporda yetenek on’la gelecek” projesi için Bandırma Belediyesi ve Kaymakamlık arasında protokol imzalandı. Çocukların kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılarak sportif faaliyetlere yönlendirilmesi hedeflenen projeden bu yıl 4 bin 500’ün üzerinde öğrencinin faydalanması hedefleniyor.

Protokol imza töreninde konuşan Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, 19 okulda 4 bin 554 öğrencinin farklı spor branşlarıyla buluşacağını belitti. Yazar, “ Biliyorsunuz yaklaşık 3 yıldır ‘sporda yetenek 10’la gelecek’ diye bir proje uyguluyoruz. Bu proje ilçemizde maddi yoksunluk dolayısıyla spora başlayamamış çocuklarımıza spor yaptırmayı hedefliyor. 7-13 yaş grubundaki çocuklarımızın büyük bir ölümü ilk kez bir spor alanında tanışıyor. Amacımız büyük sporcular, şampiyonlar çıkarmak değil, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, sosyalleştirmek, birlik ve beraberlik duygusu oluşturmak.” dedi.

HER ZAMAN ÇOCUKLARIMIZIN YANINDAYIZ

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, her zaman sporun ve eğitimin yanında olduklarını belirtti. Amatör sporlara önem verdiklerine de dikkat çeken Tosun, “ Bizim anlayışımız da Kaymakam bey ile aynı. Bu projenin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması adına önemli bir adım olacağını düşünüyorum. Temel hedefimiz alt gelir grubundaki ailelerin çocuklarının sporla buluşması. Her zaman eğitim kurumlarımızın ve amatör spor kulüplerimizin yanındayız. Bandırma’yı hep birlikte geleceğe el birliğiyle hazırlayacağız.” diye konuştu.

İmza töreninde İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü hazır bulundu.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gestaş Avşa Adası Erdek Feribot Seferleri 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BANDIRMA’DA BİNLERCE ÇOCUK SPORLA BULUŞACAK

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x