BANDIRMA'DA 2000 KİŞİYE İSTİHDAM | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA’DA 2000 KİŞİYE İSTİHDAM

Paylaş
 

Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Bandırma’da 2 bin kişiye istihdam sağlayacak Yüksek Güç ve Enerji Laboratuvarı kuracaklarını kaydetti. Dünyada 9 adet bulunan söz konusu laboratuvar Türkiye’de ilk kez Bandırma’ya kazandırılacak.

DÜNYADA 9 ADET MEVCUT

Yücel Yılmaz; yüksek ve orta-yüksek teknoloji üretme altyapısının geliştirilmesi, yurtiçi üretim oranının arttırılması ve yurtdışında yapılan testlerin yurt içinde gerçekleştirilmesi hedefiyle 3’ü Avrupa’da olmak üzere dünyada toplam 9 adet olan Yüksek Güç ve Enerji Laboratuvarını Türkiye’de ilk defa Bandırma’ya kazandıracaklarını ifade etti. Laboratuvarın Ömerli Köyü mevkiinde bulunan 300 dönümlük alana yapılması planlanıyor.

BALIKESİR TEKNOLOJİ ÜRETECEK

Yüksek güç ve enerji laboratuvarı ile Balıkesir’in teknoloji üretim alanında da önemli bir değere sahip olacağını vurgulayan Yücel Yılmaz, Bandırma, Ömerli Köyü mevkiinde bulunan 300 dönümlük alanda inşa edilecek olan, içerisinde 14 laboratuvarın yer alacağı Yüksek Güç ve Enerji Laboratuvarı’nın yanı sıra alçak-orta ve yüksek gerilim onay merkezinin de kurulacağını ifade etti.

 

Bir önceki yazımız olan GENÇ KALEMLERDEN BENGİ DOLU ÖYKÜLER başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.