BANDIRMA KENT KONSEYİ, BİGA KENT KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA KENT KONSEYİ, BİGA KENT KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür-Sanat ve Turizm Komitesi Başkanı Sn. Metin Tatlı ve Biga Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Sn. Evren Kızoğlu, Bandırma Kent Konseyi Başkanı Sn. Dr. Murat Ergöz ve Bandırma Çınarlı Çağdaş Gençlik Derneği Başkanı Sn. Eyüp Demirezen’i Biga Kent Konseyi Ofisi’nde ağırladı.

Toplantıda:
Tüm dünyada etkisi süren Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen dezavantajlı grupların ve yine pandemi sürecinde mali zorluklarla boğuşan Roman vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulabilmek için istişarelerde bulunuldu.

Müzisyenlik yetenekleri ile göz dolduran ve fakat pandemi nedeni ile birçoğu işsiz kalan Roman müzisyenlerimize katkı sağlayacak projeler görüşüldü. Güney Marmara Bölgesi’nde yer alan Roman kültür ve müzisyen dernekleri ile gerçekleştirilmesi planlanan konser için ön çalışmaların yapılması karara bağlandı. Bu bağlamda Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür-Sanat ve Turizm Komitesi öncülüğünde bu projenin Birlik bileşenleri ile hayata geçirilmesine karar verildi.

Söz konusu projenin özveri ile yerelden ulusala ve evrensele ulaşabilmesi için gereken tüm çalışmaların yapılacağı kararlılıkla belirtildi.
Toplantının ikinci gündem maddesi olarak Mehmetçik’in isim babası olan Bigalı Mehmet Çavuş üzerine bilgi verildi. Bigalı Mehmet Çavuş Derneği Başkanı Sn. Necdet Özer, katılımcılara Mehmet Çavuş ve dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Çanakkale Muharebeleri’nin ilk kahramanı ve Mehmetçik’in isim babası olan Bigalı Mehmet Çavuş hakkında geniş bir kamuoyu oluşturma çalışmalarının başladığı ve genişletilerek devam ettirilmesi gerekliliği dile getirildi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür-Sanat ve Turizm Komitesi Başkanlığı da Bigalı Mehmet Çavuş gibi tarihi ve milli değerlerimizin bizleri/tarihimizi/milletimizi ayakta tutan temel sütunlar olduğunu ve bu değerlerimizin gelecek kuşaklara layıkıyla aktarılması için özveri ve kararlılıkla çalışacaklarını belirtti.

Toplantıya Biga Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Sn. Sıtkı Yağan, Biga Kent Konseyi Kültür-Sanat ve Eko-Turizm Çalışma Grubu Başkanı Sn. Ergün Erkap, Biga Roman Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sn. Rıdvan Aydın da katılarak ve değerli fikirlerini paylaşarak katkıda bulundular.

Toplantı sonunda Komite’ye üye kent konseyleri ile toplantıda görüşülen projelerin Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nde görüşülmesi, yerel kalkınmaya örnek olabilmesi, yerel kültürel dinamiklerin ulusala taşınabilmesi temennisi dile getirildi.
İyi dilekler ile Biga Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı sona erdi.

Bir önceki yazımız olan ATLETLERİMİZ MANİSA’DAN MADALYA İLE DÖNDÜ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.