TATİL ZAMANI
foto-deniz1

BANDIRMA DEVLET HASTANESİ BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR

Paylaş
 

A2 sınıfına yükselen Bandırma Devlet Hastanesi’nde daha önce yapılmayan birçok ameliyat yapılmaya başlandı. Hastanenin hedefi 2019 yılında Bandırma ve çevresinin her türlü sağlık ihtiyacını karşılayarak, vatandaşları dışarı sevk etmemek.

Devlet Hastanesi’nde yapılan ameliyat ve yenilikler konusunda Başhekim Muzaffer Şenveli ve Genel Cerrahlar; Alparslan Fedai Çalta ile Erdem Sarı değerlendirmelerde bulundu.

Hastanenin A2 sınıfına yükselmesinin ardından çalışmalara hız verildiğini aktaran Başhekim Şenveli, “2018 yılı içinde birçok tedavi uygulanacak. Ek binamız 2018 yılında devreye girecek. Ek binada anjiyo ünitesi, hem de kalp damar ünitesi devreye girecek ve Bandırma’nın dışarı ile ilgili hiçbir ihtiyacı kalmayacak. Allah nasip ederse inşallah 2019 yılında da hiçbir hastamızı mümkün olduğu kadar Bandırma dışına sevk etmeyeceğiz. Ek bina ile birlikte 3 basamak yoğun bakımda devreye girecek” dedi.

Endoskobik cerrahide öneli gelişmeler yaşandığını kaydeden Başhekim Şenveli “Endoskobik safra kesesi ameliyatlarıyla beraber şuan da laparoskobik olarak kolon ameliyatları, mide ameliyatları ve reflü cerrahisi hastanemizde yapılmaya başlandı” diye konuştu.

Genel Cerrah Dr. Alparslan Fedai Çalta da ameliyatların kapalı yöntemle yapılabildiğini anlatarak, “ Cerrahi olarak kapalı bütün ameliyatlar yapılıyor. Yoğun bakım ünitesi tamamlandıktan sonra obezite cerrahisi de yapılacak. Hem il hem il dışından çok sayıda sevk almaktayız.” dedi.

Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Erdem Sarı da laparoskobik ameliyatların yapılabilmesi için ileri düzeyde malzemelere ihtiyaç olduğunu anlatarak, başhekimliğin desteği ile kendilerinin de tecrübelerini ortaya koyarak başarılı ameliyatlara imza attıklarını belirtti. Sarı Laparoskobik ameliyat hakkında da bilgi vererek şunları söyledi “Laporoskobik ameliyat 4-5 delikten kameralı sistemle yapılan ve daha az kesi ile daha az ağrıya neden olur. Bunlarla birlikte daha az hastanede yatışla sonuçlanan bir yöntemdir. Bunu yapabilmek için tecrübe gereklidir. Buradaki ekibimiz tecrübeli” dedi. Toplantıda laparoskobik yöntemle kalın bağırsağında bulunan tümör nedeniyle ameliyat olan 84 yaşındaki Süleyman Alpay, kısa sürede sağlığına kavuştuğunu belirterek, doktorlara teşekkür etti.

26220086_2034562470095021_8656087917554702489_n

Bir önceki yazımız olan ATÖLYE PANORMOS’UN KARMA RESİM SERGİSİ AÇILIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.