BANDIRMA DA 2021 AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ BAŞLADI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1
kutlu creative

BANDIRMA DA 2021 AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Toplum genelinde afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda bilinç oluşturulması amacıyla 2021, “Türkiye Afet Eğitim Yılı” ilan edildi.

Bu kapsamda; Balıkesir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli tarafından ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personele, mahalle muhtarına, ihtiyar heyeti üyelerine, sivil toplum kuruluşları ile sanayi kuruluşlarına yönelik dört gün süreyle verilmesi planlanan‘’ Afet Farkındalık Eğitimi’nin’’  ilki, bugün Barış Manço Kültür Merkezinde Kaymakamımız Engin Aksakal’ın da katılımıyla gerçekleşti.

Düzenlenen eğitime İlçe Kaymakamımız Engin Aksakal’ın yanı sıra; Balıkesir İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bayram Şahin, 6. Ana Jet Üssü Komutanı ve Garnizon Komutanı V. Hv.Plt.Tuğ.Gen. Selahattin Akalp, Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ÖZDEMİR, ilçemizde görevli kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri katılım sağladı.

Program, Balıkesir İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bayram Şahin’in açılış konuşması ile başlamasının ardından Kaymakamımız Engin Aksakal’ın konuşmalarıyla devam etti.

Daha sonra AFAD personeli tarafından, başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırma konusunda katılımcılar bilgilendirildi.

Bir önceki yazımız olan FARMASİ KADINLAR GÜNÜ PERAMA OTELDE YAPILDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.