BANDIRMA BELEDİYESİ ESNAFIMIZIN CAN SİMİTİ OLACAK - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA BELEDİYESİ ESNAFIMIZIN CAN SİMİTİ OLACAK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi, salgının da etkisiyle ekonomik sıkıntıların daha da derinden hissedildiği şu dönemlerde esnafımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla yeni düzenlemelere giderek sosyal demokrat belediyeciliğe güzel bir örnek sunmuş oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan BelediyAe Başkanı Av. Tolga Tosun: “Özellikle salgının yayılmasına engel olmak amacıyla uygulamaya alınan kısıtlamalar nedeniyle zaten ekonomik olarak sıkıntılı olan esnafımız bu süreçten daha da olumsuz etkilendi. Bizler de sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak esnafımıza bu zor günde destek olabilmek için bir takım uygulamalar Meclis Üyesi ve ilgili daire müdürü arkdaşlarımızın da dahil olduğu Plan-Bütçe ve Tarife Komisyonlarında görüşüldü.

İlgili Bakanlıklarca yayınlanan genelgeler doğrultusunda alınan kararların Belediye Meclisi’nin de onaylamasıyla birlikte; Eğlence vergisine tabi olan işyerlerinin genelgeler doğrultusunda kapalı olduklarını bize beyan etmeleri durumunda bu işletmelerden eğlence vergisinin alınmaması, yine genelge doğrultusunda pandemi süresince  kapalı olan işyelerinden işgal haçlarının alınmaması ve bununla birlikte 2021 yılında Belediyemize ait işyerlerinin kiralarında bir artışa gidilmemesi yönünde bir uygulama yapmak amacındayız.  Bu amaçla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye Meclisimizde bu süreci ele alarak bu zor dönemde esnafımızın mağduriyetini bir nebze olsa dindirmek istiyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.