BALIKESİR'E 35 TESİS | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BALIKESİR’E 35 TESİS

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir’de Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çeşitli açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Balıkesir’e geldi.

Balıkesir’e bazı tesislerin açılış ve temel atma töreni için gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr.Veysel Eroğlu, ilk olarak Vali Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti.

25 MİLYAR LİRALIK YATIRIM
Vali Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve bakanlığa bağlı kuruluşların yöneticileriyle basın toplantısı düzenleyen Bakan Veysel Eroğlu, Balıkesir’in Orman ve Su İşleri Bakanlığının en çok yatırım yaptığı il olduğunu söyledi. Son 15 yılda Balıkesir’e 25 milyar liralık yatırım yapıldığını ifade eden Bakan Eroğlu, bugün ise 378 milyon liralık 35 tesisin temel atma ve açılış törenlerini gerçekleştireceklerini belirtti.

Bakan Eroğlu, Valilikteki basın toplantısı ardından Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen temel atma ve açılış törenine katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Balıkesir’e yapılan yatırımların anlatıldığı sinevizyon gösterisi sunuldu. Bakan Eroğlu temel atma ve açılış töreninde yaptığı konuşmada tek tek yapılan yatırımları anlattı.

Balıkesir’e 378 Milyon TL’lik 35 Tesis
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenen toplu temel atma ve açılış merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Reşitköy, Susurluk Dereköy, Gönen Geyikli, Gönen Koçbayır, Gönen Muratlar, Marmara Topağaç ve Sındırgı Yusufçam Barajları ile 16 adet sulama tesisi ve 1 adet göletin temelini attı.
Konuşmaların ardından tesislerin temel atma ve açılış törenleri gerçekleştirildi. Programın ardından Bakan Eroğlu, esnaf ziyareti ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ziyaret etti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.