foto-deniz1

BALIKESİR’DE 29 EKİM COŞKUSU

Paylaş
 

Cumhuriyet’in ilanının 94. yılı Balıkesir’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kutlama sabah saatlerinde Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın tebrikleri kabulü ile başladı. Ardından Atatürk Stadyumu önünde düzenlenen etkinlikte Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan tören aracına binerek vatandaşların bayramını kutladı. Askeri bandonun çaldığı İstiklal Marşı coşku içinde okundu.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Nursel Petiray ve Berkay Özenek adlı öğrencilerin şiir okuması ile devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajının okunduğu törende konuşan Vali Ersin Yazıcı, “Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümünü büyük bir gurur ile kutlamaktayız. Bu bayramını sizlerle beraber kutlamanın kıvancını yaşıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak için iç ve dış düşmanlarımız artan bir gayretle faaliyetlerine devam etmektedir. Biz öyle bir milletiz ki; en güçlü devletleri kurmuş, geçmişinde esaret altında yaşamamış ‘Ya istiklal ya ölüm’ demiştir. Çocuklarımız, Cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir. Eğitime yapılan yatırımın ülkemizin geleceğine yapılan yatırım olduğunu hatırda tutmalıyız” dedi.

Vali Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“En son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar milletimizin devleti ile ne kadar bütünleştiğini tartışmasız olarak teyit etmiştir. 15 Temmuz’da terör örgütü FETÖ, gerçekleştirmeye çalıştığı hain darbe girişimi, hukuk dışı terör eylemleri Türk milletini asla yıldıramayacaktır. Bugün Türkiye 15 Temmuz sabahı olduğundan daha güçlü, daha kararlıdır. Türkiye Cumhuriyeti ne pahasına olursa olsun terörle mücadeleye devam edecektir.

Halkoyunu gösterilerinin sergilendiği törenler resmi geçit ile devam ederken, törenlere Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan ile beraber Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın katıldı. AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, CHP İl Başkanı Ender Biçki ve MHP İl Başkanı Suat Par protokole ayrılan kısımda beraber oturarak, töreni de birlikte izledi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.