BAĞLILIK DUYGULARIMIZ YALNIZCA BİR GÜN İLE SINIRLI DEĞİL | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAĞLILIK DUYGULARIMIZ YALNIZCA BİR GÜN İLE SINIRLI DEĞİL

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, yaşlılarımıza saygının Türk kültürünün vazgeçilmez bir özelliği olduğunu kaydeden Vali Ersin Yazıcı, yaşlılarımıza sahip çıkmanın ve onlarla ilgilenmenin tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevi olduğunu belirtti.

TOPLUMUN VE AİLENİN TEMEL DİREĞİ
Yaşlıların, toplumun kıdemlileri olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılarımız geçmişten günümüze köprü kuran, kültürü ve değerleri geleceğe taşıyan değerlerimiz olarak toplumda hak ettikleri saygınlığı kazanmaları geleceğimiz adına çok önemli olup,  kazanmış oldukları bilgi birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, günümüze ve geleceğe ışık tutan bir kaynaktır.” dedi.

DAYANIŞMA OLGUSUNU GÜÇLÜ TUTMAYI BAŞARMIŞTIR
Yaşlılara hürmetin her şeyin üzerinde olduğuna dikkati çeken Vali Yazıcı, “Milletimiz, büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi anlayışıyla birleştirmiş, böylece toplumsal huzuru, millî birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır. Bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza gereken sevgi ve hürmeti göstermeliyiz.” şeklinde ifade etti.

TOPLUM OLARAK HEPİMİZ SORUMLUYUZ
Geleceğimizin ön saflarında büyüklerimizin yer aldığını belirten Vali Yazıcı, “Evimizden sokaklarımıza, hayatın her alanında bizlere yarınlarımızı gösteren en iyi gerçektir yaşlılarımız. Yaşlılarımızın yalnız kalmamaları için üzerimize düşen görevi itinayla yerine getirmeliyiz. Devletimiz, yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürmektedir. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.” dedi.

EVDE BAKIMA BÜYÜK DESTEK
Devletin yaşlılara yönelik evde bakım, gündüzlü ve yatılı bakım hizmetleri sunduğunu, özellikle evde bakıma büyük destek verdiğini anlatan Vali Yazıcı, yaşlılara manevi destek sunmanın herkesin vazifesi olduğunu belirtti.

YAŞLILARIMIZ, TOPLUMUN ZENGİNLİĞİDİR
Bir toplumun zenginliği olan yaşlılarımıza, büyüklerimize huzur ve refah içinde yaşayabilmeleri adına çaba ve gayretlerinin devam edeceğini ifade eden Vali Yazıcı, “ Ülkemizin ve bizlerin geleceği için birçok fedakârlık gösteren büyüklerimize olan bağlılık duygularımızın yalnızca bu gün ile sınırlı olmaması dileği ile tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü en samimi duygularımla kutluyor, bugünlerimizin mimarı olan değerli büyüklerimize sağlık, mutluluk ve esenlik dileklerimle ellerinden öpüyorum.” şeklinde mesajını tamamladı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.