AZ ALKIŞLADILAR DİYE SALONDAN ATILDILAR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AZ ALKIŞLADILAR DİYE SALONDAN ATILDILAR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Fransa’da Fillon’un düzenlediği salon toplantısına katılan 3 kişi, “yeteri kadar alkışlamadığı” gerekçesiyle salondan atıldı.

Fransa’da gelecek hafta yapılacak cumhurbaşkanı seçimi için adaylar son toplantılarını düzenlerken, seçim kampanyası ilginç olaylara da sahne oluyor.

Fransız basınında geniş yer alan haberlere göre, Fillon’un dün akşam Toulouse’da bulunan Zenith salonunda düzenlediği mitinge katılan 3 kişi, “yeteri kadar alkışlamadığı ve az heyecanlı oldukları” gerekçesiyle güvenlik görevlilerine şikayet edildi.

“AZ ALKIŞLADIK DİYE ATILDIK”
Gazetecilere açıklamada bulunan 3 vatandaş ise güvenlik ve organizasyon komitesi tarafından salonu terk etmelerinin istendiğini belirterek, “Bu karara gerekçe olarak ise az alkışlamamızın gösterildiği yanıtını aldık.” dedi.

ZORLA SALONDAN ÇIKARILDILAR
Salondan güvenlik görevlilerinin zoruyla çıkarılan vatandaşların, olayı protesto etmek amacıyla içeride bulunan yakınlarına haber vererek tepki göstermelerini istediği belirtildi.

“BİLGİ EDİNMEK İÇİN GİTMİŞTİK”
Toplantıya Fillon hakkında bilgi edinmek için gittiklerini kabul eden vatandaşlar, “Alkışlamak zorunda olduğumuzu bilmiyorduk, sadece seçimler ve aday hakkında daha fazla bilgi edinmek istedik.” şeklinde konuştu.

ORGANİZASYON YETKİLİLERİ OLAYI DOĞRULADI
France 3 kanalına açıklamada bulunan organizasyon yetkilileri olayı doğrulayarak, salondan çıkarılan kişilerin sessizce bir köşede durduğunu ve bu durumun şüphe yarattığını kaydetti.

Fransa’da sosyal medyanın gündemine yerleşen olay hakkında vatandaşlar, “Bundan böyle Fillon’un toplantısından atılmak istemiyorsanız mutlaka alkışlayın, mümkünse hızlı ve çok ses çıkararak…” şeklindeki mesajlarla yaşanan olayı kınadı.

Fransa’da cumhurbaşkanı seçimi 23 Nisan’da yapılacak. 11 adayın katıldığı seçimde salt çoğunluğun sağlanamaması durumunda, en çok oyu alan 2 aday 7 Mayıs’ta yapılacak ikinci tura katılacak.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.