ALP BOSTANCI: FESTİVAL DEĞİL SİYASİ RANT KAPISI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ALP BOSTANCI: FESTİVAL DEĞİL SİYASİ RANT KAPISI

Paylaş
 

27. Kuşcenneti Festivali programının açıklanmasının ardında Ak Parti Bandırma İlçe başkanı Alp Bostancı, festival programının içeriği hakkında görüşlerini Şehir Gazetesi’ne açıkladı.

Festivalin siyasi bir rant kapısına dönüştürüldüğünü söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı “ Görünen o ki CHP’li Bandırma Belediyesi bu festivali siyasi bir rant kapısına dönüştürmek istiyor. CHP Bandırma’da zayıflayan damarlarını bu festivali suni bir aşı gibi kullanarak güçlendirmenin peşinde izlenimini alıyorum.

Buram buram ideoloji kokan Kuşcenneti Festivali, vatandaşın festival sevdasına yönelik değil, CHP’ye yeni bir kimlik kazandırma amacını taşıyor. CHP Festivale dahil edilen ve halen yargılanmakta olan kişileri Bandırma’ya getirerek geçmişteki görüşleriyle beraber hareket etmeyen ama cezaevi mağduriyetini de ön plana çıkararak bir piar yaratmanın peşinde. Belediyenin takındığı bu yeni ruh hali CHP’nin içinde de siyasi bir tıkanıklığa sebep olacaktır.

Anlaşılan o ki Dursun Mirza ve ekibi yaklaşan yerel seçimler için yeni bir siyasi model geliştirmek istiyor. Festivaller kanalıyla da bu argümanları oluşturma çabası içindeler, çünkü siyasi kimliklerinin yetersizliği gerçeğini görmüş vaziyetteler. Çıkmaz içine düştükleri belediyecilik anlayışlarını festivallerden kazanmayı düşündükleri siyasi rant ile aşmak amacındalar. Ancak Bandırma halkı bu gerçekleri mutlaka değerlendirecektir.” Dedi.

Bir önceki yazımız olan Bergüzar Korel'in makyajsız hali başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.