ALİS HARİKALAR DİYARINDA 23 KASIM’DA BANDIRMA’DA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çocuk tiyatrosu; ülkemizde her zaman kolay, basit ve ticari amaç güderek yapılmış ve minik seyircimize farkında olmadan ciddi zararlar vermiştir. Çocuk oyunu hiç bir zaman “çocuk oyunu” değildir. Yazılması, yönetilmesi ve sahnelenmesi ciddi pedagojik bilgi gerektirir. Geleceğin bireylerine, içi boş oyunlar seyrettirilmesi hem kendi gelişimini hem de tiyatro sevgisini sekteye uğratır.

Soilpoint bu bilinçle yola çıkarak çocuk tiyatrosuna yeni bir soluk getirerek minik seyircilerine didaktik, nasihat dolu replikleri dinletmek yerine, onları da oyunun içine alarak özgürlük alanı sağlamayı hedefleyen pedagog onaylı Tiyatro Mask yapımı “ALİS HARİKALAR DİYARINDA” çocuk oyununu 23 Kasım 2019 Cumartesi günü Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi’ne getiriyor.

Soilpoint Başkanı Ali Gönen GÖNENDEN “Çocuk tiyatrosunda oyun metni kadar, dekor kostüm seçimi, müzik kullanımı da çok önemlidir. Soilpoint olarak amacımız, yetişkin oyunlarına verdiğimiz önemi ve sergilediğimiz kaliteyi çocuklarımıza da göstermek. Amacımız çocuklarımıza her zaman kaliteli eserler seyrettirip, onları sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlamaktır. Bu amaçla Bandırma’da küçük seyircilerimize tiyatroyu sevdirecek, onları da içine alarak özgürlük alanı sağlamayı hedefleyen pedagog onaylı bir oyun getirerek tiyatro sevgisini küçük yaşlardan çocuklarımıza aşılamak istiyoruz” dedi.

Alis Harikalar Diyarında Konusu :

Alis ailesiyle sürekli pikniğe gider ve orada çiçek toplamaya bayılırdı. Günlerden bir gün Alis ormanda çiçek toplarken bir tavşan gördü. Ama bir gariplik vardı. Bu tavşan hem insan gibi giyinmiş hem de konuşuyordu. Alis gördüğü şeyin kendisine hayal güçünün bir oyunu olduğunu zannetti. Ama gördükleri bir hayal değildi. Beyaz tavşan’ı takip etmesiyle kendini Harikalar Diyarı’nda buldu. Ama asıl tehlikeye pek yakınındaydı. Kırmızı Kraliçe uzun zamandır Alis’i bekliyordu. Dünyaca ünlü çocuk masalı şimdi tiyatro sahnesine taşınıyor. Siz de bu masala ortak olmak için şimdiden yerinizi ayırtın.

Rezervasyon:  0 (553) 584 04 28

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gestaş Avşa Adası Erdek Feribot Seferleri 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ALİS HARİKALAR DİYARINDA 23 KASIM’DA BANDIRMA’DA

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x