AHMET AKIN: GAZİLERİN MAAŞINI HANGİ AKLA HİZMET KESTİLER?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Türkiye genelinde 227, Balıkesir’de de 9 gazinin maaşını kesen SGK’yı ve İktidarı sert bir dille eleştirdi. Ahmet Akın, “Gazinin, emeklinin, dul ve yetimin maaşlarına göz dikip el koyuyorlar. İktidarın kimseye insafı kalmadı. Milletimizin vicdanını yaralayan bu uygulamaya son verilmeli” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Akın, geçen hafta itibarı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın Türkiye genelinde 227 Balıkesir’de de terörle mücadele gazisinin emekli maaşlarını kestiğini belirterek, gazilerin hem işlerini kaybettiğini hem de gazi maaşları kesilerek mağdur edildiklerini vurguladı. Ahmet Akın, tepkisini şöyle dile getirdi:

“SGK, ‘gazilerimizi, ‘sehven emekli edildiler’ bahanesiyle maaşlarına el koyuyor. İnsaf! Madem bu kişiler emekliliği hak etmiyordu Sosyal Güvenlik Kurumu neden bu kişilere emekli maaşı bağladı, diye sormazlar mı? Sorarlar! Gazilerin maaşlarını kestiler! Sigorta primlerini yaktılar!  Bu kış kıyamette gazilerin maaşını kesmek ne demek? Bu vatan, bu millet uğruna, bayrak uğuruna canlarını hiç düşünmeden feda eden vatanseverlerimize yapılan bu haksızlık karşısından sus pus olan İktidarı kınıyorum. Sırada Şehit aileleri mi var? Sırada kim var?”

Ahmet Akın, gazinin, dul yetimin, emeklinin maaşına el koyan SGK’nın bu iktidar döneminde batırıldığını da dile getirdi. “SGK’yı gazinin maaşını keserek mi kurtaracaksınız” diye soran Ahmet Akın, şöyle devam etti:

“Gazilerin bu vatan için yaptıklarını fedakarlıkları yeterli bulmuyorlar da gazinin, yetimin, dulun engellinin maaşını kesiyorlar. SGK’yı batıran bu iktidardır açın bakın 2019-2023 Sosyal Güvenlik Kurumu Stratejik Planı’na. Bilgiler ‘hiç iç açıcı değil’. Planın 40. Sayfasında aynen şu ifadeler yer alıyor.  Kurumun temel gelir kalemini sigorta ve sağlık primleri, temel giderlerini ise gelir, aylık ve GSS ödemeleri oluşturmaktadır. Kurum; kayıt dışı istihdamın yüksek olması, sosyal güvenlik ve prim ödeme bilincinin az olması gibi nedenlerle gelir kaybı yaşamakta, giderleri karşılayacak seviyede bir gelir düzeyine ulaşamamaktadır! Yani ne demek isteniyor açıkça ortada. SGK’yı batırmışlar.”

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

AHMET AKIN: GAZİLERİN MAAŞINI HANGİ AKLA HİZMET KESTİLER?

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x