AHMET AKIN: “EKONOMİK BUHRANDA İŞÇİ VE EMEKÇİYİ KORUYACAK ACİL ÖNLEMLERE İHTİYAÇ VAR”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Başkanı Yardımcısı Ahmet Akın, emekçinin ve işçinin hakkını koruyacak acil ve gerçek düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Ahmet Akın, “AK Parti iktidarının yanlış politikaları yüzünden ekonomik buhran emekçileri, işçileri ve tüm çalışanları giderek yoksullaştırdı. Güvenceli ve insanca bir yaşam talebi olan emekçilerimizin haklı mücadelesi için dayanışmamızı artırarak sürdüreceğiz. Yaşasın işçinin ve emekçinin bayramı, 1 Mayıs” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü mesajında, işçi ve emekçilerin yalnızca emek mücadelesi değil iktidarın yanlış karar ve politikalarına karşı da mücadele eder duruma geldiğini vurguladı. Ahmet Akın şunları söyledi:

“Ekonomik buhran yaşanan ülkemizde açlık koşullarında mücadele eden emekçi, işçi ve tüm çalışanların, alın teri döken insanlarımızın yanında olmayan bir iktidar var. İsraf ile bu güne kadar elde avuçta bırakmayan AK Parti iktidarı, ekonomik buhranda da insanlarımızı kaderine terk etti. İktidar yoksulu daha yoksul yaparken işsizlik daha da arttı. Çalışanlar enflasyon karşısında her an eriyen ücretlerle daha çok çalışmak zorunda bırakıldı. Emekçilerin, işçilerin ve tüm çalışanların insani ihtiyaçları için, insanca yaşamaları için, daha iyi bir yaşam kurmaları için yeni yok eden değil üreten, kalkındıran politikalar gerekiyor. Emekçinin ve işçinin hakkını koruyacak acil ve gerçek düzenlemelere ihtiyaç duyulan bu günlerde emekçinin, işçinin yanında mücadelemizi sürdüreceğiz. 1 Mayıs Mücadele, Birlik ve Dayanışma Gününde tüm işçi ve emekçilerimizin, emeğin, demokrasinin ve özgürlüğün bayramını kutluyorum. Yaşasın 1 Mayıs!”

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Bandırma Feribot Saatleri ve Fiyatları 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

AHMET AKIN: “EKONOMİK BUHRANDA İŞÇİ VE EMEKÇİYİ KORUYACAK ACİL ÖNLEMLERE İHTİYAÇ VAR”

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x