7 BİN ÇOCUĞA GÖZ TARAMASI YAPILACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

7 BİN ÇOCUĞA GÖZ TARAMASI YAPILACAK

Paylaş
 

‘Sağlıklı Gözlerle Mutlu Yarınlar’ projesi kapsamında Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar’ın katılımı ile Ticaret Odası İlk ve Ortaokulu’nda göz taraması yapıldı.

Balıkesir Valiliği’nin öncülüğünde yapılan ‘Sağlıklı Gözlerle Mutlu Yarınlar’ projesi, Ticaret Odası İlk ve Ortaokulu’nda yapılan göz taraması ile başladı. Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir ve İlçe Sağlık Müdürü Başkan Şen Ilgaz’ın katılımı ile yapılan taramada, göz sağlığında problem yaşayan çocuklar, ilgili doktorlara yönlendirildi.

Bandırma’da toplan 7 bin 54 çocuğun göz taramasından geçirileceğini belirten Kaymakam Yazar, proje hakkında şunları söyledi:
“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı nesiller olarak yetişmesi amacıyla ‘Sağlıklı Gözlerle Mutlu Yarınlar’ projesi kapsamında okullarımızda Göz taramasını başlattık. Görme kusuru olanlar çocuklarımızı tedavi için göz doktorlarına yönlendiriyoruz.

İki ay boyunca İl Sağlık Müdürlüğü’nden gelerek Otorefraktometre adı verilen cihaz ile öğrencilerimizi kontrol edecek olan sağlık çalışanlarımıza ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.