3 FARKLI NOKTADA 5000 KİŞİYE AŞURE İKRAMI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

3 FARKLI NOKTADA 5000 KİŞİYE AŞURE İKRAMI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Muharrem ayı dolayısıyla Altıeylül Belediyesi Kurtdereli Mehmet Pehlivan Heykeli, Necatibey Eğitim Fakültesi ve İmam Birgivi Camii önünde vatandaşlara aşure dağıttı. Aşure ikramına Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ayhan Atahan da katıldı.

Altıeylül Belediyesi’nin ilk aşure ikramı Kurtdereli Mehmet Pehlivan Heykeli önünde gerçekleşti.  Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ayhan Atahan ve vatandaşlar katıldı. İkinci ikramda öğrencilerin de yoğunlukla yer aldığı Necatibey Eğitim Fakültesi önünde gerçekleşti. Son olarak da Alıeylül Belediyesi İmam Birgivi Camiinde vatandaşlara aşure dağıttı. Buradaki ikrama Vali Ersin Yazıcı ile İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de katıldı.  Altıeylül Belediyesi’nin yaptığı aşurenin üzerindeki Türk bayrağı görseli de dikkat çekti.

“ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA KERBELA OLAYI YAŞATMASIN”

5000 kişilik yapılan ve vatandaşlara dağıtılan aşure hayrı dolayısıyla konuşan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Muharrem ayı İslam alemi için önemli bir ay. Hicri yılbaşının ilk ayı oluyor. Muharrem ayında üzücü olaylar yaşandı, Kerbela olayı ve peygamber torunu Hz. Hüseyin ve Ehlibeyt şehit edildi, susuz bırakıldı. Cenabı Allah bu millete tekrar Kerbelalar yaşatmasın. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Aşure her türlü gıdanın birleştiği çok güzel lezzet oluyordedi.

“ALLAH BİRLİĞİMİZİ DAİM ETSİN”

Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya da,Kerbela olayı, Peygamberimizin torununun şehit edilmesi olayı. Kerbela olayını ve şehitlerimizi anıyoruz. Aşure ile birlikte birlik ve beraberliğimiz güçleniyor. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesindiye konuştu.

“GELENEĞİMİZE KATKI SAĞLADIĞI İÇİN ALTIEYLÜL BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Vali Ersin Yazıcı ise , “Bize ait bizim olan aşure günümüz. Kurum, kuruluş ve vatandaşlarımız aşure dağıtımına ilgi gösteriyor. Ben toplumumuza ait, büyük milletlere ait geleneklerimizin yaşatılması taraftarıyım. Bu geleneğimizin, göreneğimizin Altıeylül Belediyesi tarafından sahip çıkılması takdire şayan. Bu geleneklerimiz devam etmeli. Balıkesir’in her tarafında aşure günü devam ediyor, Sayın Cumhurbaşkanlığımız tüm şehirlerde böyle uygulama yaptı, bizlerde yapıyoruz, belediyelerde yapıyor. Güzel bir uygulama, devam edecek. Bize ait geleneklerin yaşatılmasına katkı saplayan Altıeylül Belediyesine teşekkür ediyorum”. 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.