2 Kadın Polis Şehit Oldu | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

2 Kadın Polis Şehit Oldu

Paylaş
 

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen bombalı araç saldırısında şehit olan iki kadın polisin kimlikleri belli oldu. Şehitlerin  8 yıllık polis memuru Şerife Özden Kalmış ile Nefize Özsoy olduğu belirlendi. Özsoy olay yerinde şehit olurken, kalmış ise hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Terör saldırısında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan kadın polis memuru Şerife Özden Kalmış’ın 6 aylık hamile olduğu öğrenildi.  Şehidin 8 yıllık polis memuru olduğu da öğrenildi.

Şehit kadın polis bebek bekliyormuş !

GÜL’ÜN KORUMA EKİBİNDEYDİ 

Annesi bir süre önce kanserden vefat eden polis Şerife Özden Kalmış’ın, ağabeyi İsmail Sütçü, gazetecilere yaptığı açıklamada teröre lanet yağdırdı. Kardeşinin bir yıl önce kendisi gibi polis olan Hüseyin Kalmış ile evlendiğini ve aynı yerde görev yaptıklarını anlatan İsmail Sütçü, şunları söyledi: “Her gün bir ocak sönüyor. Artık bıktık. Uzun süredir sadece telefonla görüşebiliyorduk. Midyat’a gidip gelemiyorduk. 2 yıldır oradaydı. Bundan önce Sayın Abdullah Gül’ün koruma ekibinde görev yapıyordu. Daha sonra şark görevi olarak Midyat’a gönderildi. Eşi de orada polis. İkisi de aynı yerde görev yapıyor. Henüz çocukları yoktu. Yeni evlendiler.”

ALTI AYLIK HAMİLEYDİ

Ağabey İsmail Sütçü, kardeşini memleketleri Kastamonu’nun Araç İlçesi’nde toprağa vereceklerini söylerken, Araç İlçesi’nde amcasının evine de taziye çadırı kuruldu.Bu arada taziye evini ziyaret eden Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, şehidin yakınlarına başsağlığı diledi. Başkan Ayanoğlu, şehit Şerife Özden Kalmış’ın 6 aylık hamile olduğunu öğrendiklerini söyledi. Şehit polis Şerife Özden Kalmış’ın yarın Araç’ta düzenlenecek törenin ardından ilçeye bağlı Sarpın Köyü’nde toprağa verileceği belirtildi.

EŞİ DE AYNI YERDE YARALANMIŞ 

Saldırıda olay yerinde şehit olan polis memuru Nefize Özsoy’un baba evine acı haber ulaştı. Şehitlerden Nefize Özsoy’un Edirne nüfusuna kayıtlı olduğu ve Midyat’ta geçen yıl polis servis aracına yönelik düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru eşi Cumhur Özsoy’un da tedavisinin ardından Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’nde göreve başladığı belirtildi. Bugünkü saldırıda şehit olan Nefize Özsoy’un da 1 ay sonra eşinin yanına tayin beklediği öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.