ZORLU MÜCADELENİN GALİBİ KARESİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ZORLU MÜCADELENİN GALİBİ KARESİ

Paylaş
 

Türkiye Basketbol Ligi’nin 11. haftasında TED Ankara Kolejliler’e konuk olan Karesispor, zorlu Ankara deplasmanından 81-82 galip ayrılmayı başardı.

Karşılaşmaya 5-0’lık seriyle başlayan TED Ankara Kolejliler Karesi’ye erken molayı aldırdı. Moladan 4 sayıyla dönen Karesispor farkın çok açılmasına izin vermedi. Mert ve Weaver ile farkı bu dakikalarda açmaya başlayan TED Ankara Kolejliler bitime 03:45 dakika kala Weaver’ın alley-oop ile farkı ilk kez çift hanelere çıkardı. 8-0 seri ile iyi reaksiyon veren Karesispor, farkı eriterek maçın içinde kalmaya devam etti. İlk çeyrek TED Kolejlilerin 6 sayılık üstünlüğü ile 27-21 tamamlandı.

2. çeyreğe iyi başlayan Karesispor, 4-0 seri ile farkı 2’ye çekti. Hazer ve Sezgin ile farkı eritmeye çalışan Karesispor’a cevap Uğurcan ve Weaver’dan geldi. 06:14 dakika kala Lawal’ın basketiyle Karesispor, skora bir kez daha dengeyi getirdi ve Hazer’in basketiyle karşılaşmada öne geçti. Bu dakikadan sonra TED Ankara Kolejliler karşısında 9-0 seri yapan Karesispor skoru 39-48 getirdi. Kriz anlarını Mert ve Weaver ile aşan TED Ankara Kolejliler 2. çeyreği 3 sayı geride 45-48 skorla tamamladı. İlk yarı sonunda çift hanelere Karesi’den Hazer Avcı ve Smith 10’ar sayıyla ulaşırken, TED Kolejliler’den Weaver 14 sayıyla ulaştı. Benchten TED Kolejliler 2 sayılık katkı alırken, Karesispor 27 sayılık katkı aldı.

3. çeyreğe her iki taraf da tempolu başladı. Karşılıklı basketlerle geçilen bu dakikalarda Karesispor, üstünlüğü elinde tuttu. 04:55 dakika kala Mert Gizir’in basketiyle TED, skora yeniden dengeyi getirdi. Farkın erimesiyle savunmaların daha da sertleştiği karşılaşmada liderlik sürekli el değiştirdi. 6-0 seri yapan Karesispor, geriden gelerek tekrar öne geçmeyi başardı. 3. çeyrek 62-67 Karesispor’un 5 sayılık üstünlüğü ile tamamlandı.

Son çeyrek Lawal ve Weaver’ın karşılıklı basketleriyle başladı. Top kayıplarıyla beraber çizgiden de eli boş dönen TED Ankara Kolejliler, rakibinin açtığı farkı bu dakikalarda durduramadı. Skor krizinden Ömer Yasir ve Weaver ile çıkmayı başaran ev sahibi ekip 05:44 dakika kala farkı 3’e indirdi. TED Ankara Kolejliler’de Batuhan, maçın bitimine 38 saniye kala çizgiden 2/2 ile dönerek skora bir kez daha dengeyi getirdi. TED Ankara Kolejliler maçın bitimine 2 saniye kala Weaver’in 1/2 serbest atışıyla 81-80 öne geçti. Maçın bitmesine 0.2 saniye kala Gökhan’a yapılan faulün ardından faul çizgiye giden Karesispor, Gökhan ile çizgiden 2/2 ile dönerek karşılaşmayı 81-82 kazandı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.