foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ZİRAAT BAHÇESİ YENİLENİYOR

ZİRAAT BAHÇESİ
Paylaş
 

Bandırma Belediyesi yaptığı açıklamada “General Balcı Çamlığındaki düzenlemeler ardından Hürriyet Parkı’nda da düzenlemelerde bulunduk. Ziraat Bahçesinde de yenileme ve düzenleme çalışmaları başladı.

Ziraat Bahçesinde hem yürüyüş yolları yapacağız hem de bu alanda piknik yapan Bandırmalılarımız için mangallarını yapabilecekleri barbeküler yapacağız. Merinos Koyunculuk Araştırma Enstitüsündeki piknik alanına yaptığımız gibi barbeküler olacak. Ayrıca parkımıza Balcı Çamlığındaki gibi hem genel hem de lokal aydınlatmalar yapacağız. Daha kullanışlı çeşme ve tuvalette yapacağız. Daha önce yaptığımız incelemelerde Ziraat Bahçesinin daha etkin kullanılması için proje ürettik. Ziraat Bahçesinin amacına uygun olarak daha etkin kullanılması ve Bandırmalı Hemşerilerimizin faydalanması için geliştirdiğimiz bu projeyi bugün hayata geçirmeye başladık.

Bandırmamızın geçmişten gelen yapılaşma şekli nedeniyle şehir içinde ağaçlandırma çalışmalarına fazla imkan vermiyor. Biz de mevcut alanlarımızı daha verimli kullanmak için çalışmalar başlattık. İlk olarak atıl durumda olan General Balcı Çamlığımızın kullanım hakkını alarak Bandırmalılarımıza güzel bir spor alanı sağlamış olduk. Hürriyet Parkında da çalışmamızı tamamladık.  Ziraat Bahçesinde de başlattığımız çalışmayla daha etkin kullanılan bir alan haline getireceğiz. Diğer mahallelerimizde de uygun olan yerlerimizde benzer çalışmalar yapacağız. Günün stresinden uzaklaşabileceğimiz, spor yaparak bireysel sağlığımıza katkı sunacağımız alanlarımızı artırmak istiyoruz. Bandırmamıza mümkün olan yeşillendirmeyi sağlamaya çalışıyoruz.” dedi

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.