ZEYTİNDE VERİM NEDEN DÜŞTÜ ? | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ZEYTİNDE VERİM NEDEN DÜŞTÜ ?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Edincik Zeytin Kooperatifi, zeytin üreticilerini bilinçlendirmek için “Zeytinde verim neden düştü?” başlığıyla toplantı düzenledi.
Marmarabirlik Edincik Zeytin Kooperatifi ortaklarına Edincik’ te Tuana düğün salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bilgilendirme toplantısına Marmara Birlik Bursa Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa , Marmara Birlik Edincik Zeytin Kooperatif Başkanı Mehmet Özçakır, yönetim kurulu üyeleri ve kooperatif ortakları katıldılar.
Bilgilendirme toplantısında Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi hocalarından Prof. Dr. Haluk Başar, Doç. Dr. Cevriye Mert, Doç. Dr. Nabi Alper Kumral ve Doç. Dr. Himmet Tezcan zeytin yetiştiriciliği hakkında sunum yaptı. Yapılan sunumlarda dünyada ve Türkiye’de zeytin ekonomisi, zeytinde budama, zeytinin gübrelenmesi, zeytinin sulanması, zeytin bahçelerinde görülen önemli zararlılar, sofralık zeytin işleme teknolojisi ve zeytinyağı üretim teknolojisi hakkında başlıkları işlendi.
Marmara Birlik Edincik Zeytin Kooperatifi Başkanı Mehmet Özçakır toplantıda yaptığı konuşmada “Son yıllarda özellilke bazı bölgelerimizde çok ciddi rekolte kayıplarının yaşandığı görülmüştür. Bu nedenle Marmara Birlik’in başlatmış olduğu ‘Zeytinde verim ilgi düştü’ konulu üreticilerimizi bilgilendirme toplantısının amacına uygun olarak değerli hocalarımızın vereceği kıymetli bilgilerle sorunların belirlenmesi ve çözümü için toplanmış bulunmaktayız” dedi.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.