ZEYTİN ÇİÇEĞİ ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ZEYTİN ÇİÇEĞİ ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Paylaş
 

Edremit’in en önemli geçim kaynağı olan zeytin sektörüne dikkat çekmek amacıyla Kaymakamlık ve Belediye öncülüğünde düzenlenen Zeytin Çiçeği Şenliği için hazırlıklara başlandı.

Edremit ilçesinde yapılması planlanan Zeytin Çiçeği Şenliği öncesinde hazırlık toplantısı Edremit Belediyesi’nde yapıldı. Her yıl yapılan ve önümüzdeki zeytin hasat döneninin bitmesinden sonra 2018 yılının ilk baharında yapılması planlanan şenlik ile ilgili Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Kamil Saka, ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileriyle bir araya geldiler. Toplantı hakkında bilgi veren Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, “Zeytin Çiçeği Şenliği’nin hazırlıkları ile ilgili olarak Edremit Belediye Başkanımız Kamil Saka, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Recep Özbudak, Zeytincilik Üretme İstasyonu Müdürümüz Murat Küçükçakır, Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Abdullah Soykan ve Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Ertaş’ın katılımıyla hazırlık toplantısı gerçekleştirdik” dedi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da ilçenin en önemli değeri olan zeytine sahip çıkabilmek için çeşitli faaliyetler düzenlediklerini belirterek “Zeytin sektörüne dikkat çekebilmek için Kaymakamlığımızın öncülüğünde belediye olarak her yıl düzenlediğimiz Zeytin Hasat Sonu Şenliği’ne bu yıldan itibaren Zeytin Çiçeği Şenliği olarak devam edeceğiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.