ZEKAİ KAFAOĞLU BANDIRMA'DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ZEKAİ KAFAOĞLU BANDIRMA’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Bandırma’da büyük ilgi gördü. Cumhuriyet Meydanı’nda iftar yemeği veren Kafaoğlu, Bandırmaspor’a da yardım edeceklerini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen iftar öncesi Bandırmaspor ve Bandırma’ya yapılacak yatırımlar konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bandırma’da Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen iftara katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, iftar öncesi Bandırmalı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Haydar Çavuş Camii’nde ikindi namazını kılan Kafaoğlu, Bandırma’da esnaf ziyareti gerçekleştirerek, 40 Merdiven sokakta AK Parti seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi. Kafaoğlu’na ziyaretinde AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, 9.sıra Milletvekili Adayı Encan Aydoğdu ile İlçe Başkanı Alp Bostancı eşlik etti.

Bandırmaspor’a destek olacaklarını kaydeden Kafaoğlu, “ Samimiyiz, gayretliyiz Balıkesirspor’a da Bandırmaspor’da desteğe devam edeceğiz. Balıkesirspor ile sponsorluk imzalanmış, belki önümüzdeki günlerde Bandırmaspor Batok’ta olabilir.” dedi.

ESKİ PROJELERDE REVİZYONA GİDİLDİ

Bütün yük gemilerinin Erdek’in içinden geçtiğini, bunu ortadan kaldırmak için Edincik altında Ro-Ro liman projesi olduğunu kaydeden Kafaoğlu, çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Bandırma kanalı projesi konusunda da çalışma yapıldığı anlatan Kafaoğlu, kanal ve park yapacaklarını söyledi. Edip Uğur döneminde gündeme gelen TEMATİK Park ve Rotterdam Liman projelerinin de revize edildiğini açıklayan Kafaoğlu “ 5000’likler 25000’lik olmadan sanayici yatım yapamıyor. Enerji Santrali projesi devam ediyor. 2018 ‘de temelini atacağız. Bu bütün elektrikli üretim yapan cihazların testinin yapılacağı yer. Bununla birlikte elektrikli cihaz üretimi yapan fabrikalar buraya fabrika açacak. Bandırma uçacak.” dedi.

Kafaoğlu, 5000’lik planların 2018 yılı sonuna doğru şekilleneceğini söyledi. Kafaoğlu, su faturalarından Bandırma Belediyesi için kesilen ücretlerin bir ay sonra Bandırma Belediyesine yattığını söyleyerek aktararak “Katı atık bedelleri su faturalarında toplanıp bir sonraki ay yatıyor. En son Nisan ayı yatmış olması lazım, mart ayı kesin olarak yattı.”diye konuştu. AVM ve hava üssü kavşaklarının yapımına birlikte başlanacağını belirten Kafaoğlu “ üstlenici firma belli oldu, sözleşme imzalandı. Bu konuda süreç devam ediyor. Bu asfalt sezonunda Bandırma’nın ana caddeleri yenilenecek.”dedi. Büyükşehir’in Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği iftar yemeğine 5 bin kişi katıldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.