Yumurta Kabuklarının Şaşırtıcı Faydaları | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Yumurta Kabuklarının Şaşırtıcı Faydaları

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Çöpe giden yumurta kabuğu evde birçok alanda hayat kurtarıyor.

Yumurta yemenin faydalarını hepimiz biliyoruz ancak yumurta ile ilgili atladığımız bir nokta var o da kabuğu. Çöpe giden yumurta kabuğu evde birçok alanda hayat kurtarıyor. İşte yumurta kabuğunun şaşırtan kullanım alanları.

Dibi tutmuş tavayı anında temizler
Yumurta kabuğunu ufak ufak parçalar olacak şekilde kırın. Üzerine bir kaşık tuz dökün. Ardından bir miktar sıcak su ekleyin. Kısa bir süre bekledikten sonra süngerle silmeye başlayın. Duruladığınız tavada yağ yanıklarından eser kalmayacak.

Bıçak keskinleştirir

İki adet yumurta kabuğunu rondonun içine koyun Üzerine oda sıcaklığında su dökün ve rondoyu çalıştırın. Rondo bıçağının ne kadar keskinleştiğine şaşıracaksınız.

İçeceklere kalsiyum takviyesi

Üç adet yumurtanın kabuğunu kaynatın. Kaynamış kabukları blender yardımıyla çok küçük parçalara ayrılana kadar parçalayın. Daha sonra meyve suyunun içine dökün ve pipet yardımıyla için. Böylece meyve suyunu kalsiyum deposu haline getirebilirsiniz.

Yumurtadan top yapın

Bir adet yumurtayı su bardağının içine koyun. Üzerini geçecek kadar sirke dökün. 24 saat boyunca bu suda bekletin. Yumurtadan top elde etmek işte bu kadar kolay.

Çiçeklerinizi canlandırın

İki adet muz kabuğu, bir yemek kaşığı kahve ve bir adet yumurtanın kabuğunu rondoya koyun. Rondoyu içindeki karışım püre haline gelene kadar karıştırın. Çiçeğinizin toprağına eklediğiniz bu karışım bitkiye vitamin sağlayacak..

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.