YKS'DE İLİMİZDEN İLK 500'E GİREN ÖĞRENCİLER VALİ ŞILDAK'I ZİYARET ETTİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

YKS’DE İLİMİZDEN İLK 500’E GİREN ÖĞRENCİLER VALİ ŞILDAK’I ZİYARET ETTİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Yükseköğretim Kurumları Sınavında, İlimizden ilk 500’e giren öğrencilerimiz Vali Hasan Şıldak’ı ziyaret etti. Programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, okul müdürleri,  öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Ziyaret programına; “Değerli velilerimiz, kurum yöneticilerimiz; Yükseköğretim Kurumları Sınavında sınav sonucuna göre Türkiye sıralaması ilk 500’e giren öğrencilerimizle birlikte sayın Valimiz sizleri misafir etmek istediler. Sayın Valim, İlimizden YKS’de ilk 500’e girerek başarı gösteren 18 öğrencimiz var.” diyerek başlayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Vali Hasan Şıldak’a başarılı öğrencilerimizi tek tek tanıttı.
“Ülkemizin Geleceğine Büyük Katkılarınız Olacak”
Yükseköğretim Kurumları Sınavında ilk 500’e giren başarılı öğrencilerin İlimizin gurur tablosu olduğunu vurgulayan Vali Şıldak; “Bu başarı mutluluk verici bir tablo, ben sizleri özellikle görmek istedim. Ülkemizin geleceğinde hepinizin çok önemli katkıları olacak, ülkemizin gerçekleştirdiği en önemli sınavlardan birini üstün başarıyla tamamladınız. Hepinizi gönülden tebrik ediyorum.”dedi.
Vali Hasan Şıldak; “Bu süreci yaşayanlar olarak zorluklarını en iyi bilenler öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tabi ki onların aileleridir. Bu uzun bir maratondur. Sadece son yılın içerisinde çalışmanın ürünü değildir. Eminim ki ilkokul ve ortaokul çağlarından gelen uzun bir maratonun bitiş çizgisine ulaştınız ve büyük bir başarı elde ettiniz. Bu başarı İlimiz için de gurur verici, onur verici, heyecan verici bir tablodur. Sizler bireysel olarak kendi hayatınız için çok büyük bir kazanım elde ettiniz. Bu başarınız sizin bundan sonra atacağınız adımlar sosyal hayatınızdaki edineceğiniz yerin, bineceğiniz araba, oturacağınız evin anahtarını teslim aldınız. Üniversite hayatı ve devamındaki süreçler için artık Ülkemizde çok modern anlamda ilerleme var. Çok kapsamlı, çok donanımlı eğitim kurumlarımız var. Sizler de tercihlerinizle oralarda yer alacaksınız ve gelecekte sizler çok iyi mesleklerin icra edicileri olarak en iyiler olacaksınız. Çünkü ülkemizin buna çok ihtiyacı var. Türkiye çok güçlenen ve güçlenerek hedeflerini ortaya koyarak emin adımlarla ilerleyen bir ülke. Böyle bir ülkenin vatandaşları olarak bu güç yolcuğunda yerinizi alacağınız için sizleri çok şanslı görüyorum. Bu vesile ile sizleri ve fedakâr ailelerinizi tekrar tebrik ediyorum.” diye konuştu.
“İlimiz İçin Yeni Projeler Üzerinde Çalışıyoruz.”
Eğitim alanında İlimizin seviyesini daha yükseltmenin önemini vurgulayan Vali Hasan Şıldak; “Bu yıl için akademik başarı anlamında çok güçlü, çok önemli bir projemiz var. Bunun için ekip olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Söz konusu projeyi İlimizde uyum ve takip sistemi içerisinde uygulamayı planlıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.
Öğrencilerle hatıra fotoğraf çektiren Vali Şıldak başarılı öğrencilerimize hediye verdi.

Bir önceki yazımız olan BAŞKAN AV. TOLGA TOSUN EMREKÖY MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.