YILMAZ’DAN İSHAL UYARISI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma İlçe Sağlık Müdürü Dr. Zafer Yılmaz, yaz mevsiminde sıcaklığın artmasıyla birlikte bağırsak enfeksiyonlarında artış görüldüğünü söyledi.
Yılmaz, bağırsak enfeksiyonlarının kendini genellikle kendini ishal, bulantı ve kusma, zaman zaman da ateş ile gösterdiğini açıkladı.
Yaz aylarında sıklıkla karşılaşılan ishallerin genellikle mikrobik kaynaklı olduğunu dile getiren Yılmaz “Yaz aylarında seyahatlerin artması ve beslenme düzeninin değişmesi, artan sıcaklıkla beraber gıdaların içindeki mikroorganizmaların çoğalmasının hızlanması sonucunda sağlıklı yiyeceklerle beslenmek zorlaşmaktadır ve bu durum bağırsak enfeksiyonlarına davetiye çıkarmaktadır” dedi.
İshalden korunmak için kişisel temizliğe dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Yılmaz, kaynağı bilinmeyen, açıkta satılan veya dağıtılan, denetimsiz içme suları ile bu sularla yıkanmış sebze ve meyvelerin tüketilmemesi gerektiğini söyledi.
Yaz aylarında yiyeceklerin, pişirilmiş olsalar bile mutlaka buzdolabında saklanmasına özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, açıkta satılan, buzdolabında saklanmayan yiyeceklerin insan sağlığını tehdit ettiğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YILMAZ’DAN İSHAL UYARISI

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x