"YETKİLİLER" DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ? | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“YETKİLİLER” DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’da madde bağımlılarının ve fuhuşun meskeni haline gelen Haydar Çavuş Mahallesi, Eski 3 No’lu sağlık ocağının bulunduğu bina, mahalle sakinlerini rahatsız etmeye devam ediyor.

3,5 yıldır boş duran ve hazineye ait olan bina, ne yıkılıyor ne de tadilattan geçirilerek kullanıma açılıyor. Binayı, madde bağımlıları mesken tutarken bir yandan da içeride fuhuş yapıldığı iddiaları mevcut.

Son olarak eski sağlık ocağı yanında bulunan Evyapan Ortaokulunun taşınarak, okulun “Gençlik merkezine” dönüştürülecek olması, metruk sağlık ocağı ile ilgili önlem alınması gerektiğini bir kez daha gündeme getirdi.

“ÖNÜMÜZE GEÇİP PARA İSTİYORLAR”

Binanın durumu ve mahalle sakinlerinin yaşadığı sorunlarla ilgili konuşan Haydar Çavuş Mahalle Muhtarı Nur Demir Hancıoğlu, binanın durumunu Balıkesir Valisi Esin Yazıcı’nın yanı sıra BİMER’e de bildirdiklerini hatırlattı. Hancıoğlu “İçeride fuhuş uyuşturucu kullanımı oluyor. Ayrıca içeride ateş yakıyorlar. Durumu polise bildirdiğimizde de polis gelse de içeride kimseyi bulamıyorlar. Binanın içinde saklanıyorlar. Evyapan gençlik merkezi olduğunda bu metruk bina gençlerimize kötü örnek olacak. Bir an önce bu bina için önlem alınmasını istiyoruz.” dedi. Mahalle sakinlerinin binanın önünden geçmeye çekindiğini anlatan Hancıoğlu “Bahçesinde yangın çıktığı zaman mal kaybı yaşayacağız. Oraya gittiğimizde saldırıya uğrama korkumuz var. Önümüze çıkıp para isteyenler oldu” diye konuştu.

Banses Gazetesi Tufan Dalgıç

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.