YEŞİLÇAM ESİNTİSİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

YEŞİLÇAM ESİNTİSİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte Türk sinemasının unutulmaz ismi Engin Çağlar’ın 50. sanat yılına özel gerçekleştirilen söyleşi Balıkesirli sanatseverler tarafından ilgiyle karşılandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Türk sinemasının unutulmaz ismi Engin Çağlar ile 50. Sanat yılına özel gerçekleştirilen “Yeşilçam ve 50. Sanat Yılında Engin Çağlar” adlı söyleşi Balıkesirli sanatseverler tarafından ilgiyle karşılandı. Söyleşide Yeşilçam’a ve sinemaya dair tecrübelerini izleyicilerle paylaşan Çağlar, sporu hayatından çıkarmadığı için sağlıklı ve dinç bir şekilde görevinin başında olduğunu belirtirken günümüz sinema dünyasının akıbetine dair görüşlerinden de bahsetti. Bunun yanı sıra oğluyla beraber Hatay’da çekilecek olan yeni bir dizi projesiyle sevenlerinin karşısına yeniden çıkacağının müjdesini verdi.

Yeşilçam’a yıllarını vermiş sinema emekçilerine destek olan Film-San Vakfı başkanlığını başarıyla yürüten Çağlar, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na sanata ve sanatçıya verdiği değerden dolayı teşekkür etti.

Program sonunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesini temsilen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür – Sanat ve Etkinlikler Şube Müdürü Mutlu Tanrıkulu emektar sinemacı Engin Çağlar’ı şehrimizde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, sanatçıya hediye ve çiçek takdim etti. Çağlar, sanatının 50. Yılı adına düzenlenen bu program dolayısıyla Balıkesirli sanatseverlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek programı sonlandırdı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.