YERLİ ÜRET YERLİ TÜKET SEFERBERLİĞİNE BALIKESİR'DEN DESTEK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

YERLİ ÜRET YERLİ TÜKET SEFERBERLİĞİNE BALIKESİR’DEN DESTEK

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Mimar Sinan Mühendisler Birliği tarafından başlatılan “Yerli Üret, Yerli Tüket” toplumsal farkındalık seferberliği tanıtım toplantısı, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu toplantıya katıldı.

Toplantı açılış konuşmasını yapan MSMB Genel Başkanı Dr. Muhammet Garip üretimin çeşitlenip devam etmesi konusunda etkinlikler yapılması planlandığını söylerken, tüketicilerin de aynı hassasiyete sahip olmasının önemine vurgu yaptı. Etkinliklerin 2018 yılı boyunca Türkiye’nin her yerinde yapılmasının planlandığını belirtti.

Aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur da birer konuşma yaptı. Konuşmada; yerli uçak, yerli otomobil, savunma sanayi ürünleri gibi artan ve çeşitlenen yerli üretim kalemlerimize yenilerini eklemenin önemine değinildi. Yerli malı tüketim ve üretimine dikkat çekerek, proje kapsamında yapılacak her türlü çalışmaya destek olacaklarını ifade ettiler.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve eşi Didar Kafaoğlu’nun da davetli olduğu toplantıya Zekai Kafaoğlu iş yoğunluğu nedeniyle katılamazken, eşi Didar Kafaoğlu toplantıya katılarak yerli üret yerli tüket seferberliğine Balıkesir’in de destek verdiğini gösterirken, toplumsal farkındalık yaratarak yerli malının önemine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan rahatsızlığı dolayısıyla katılamadığı toplantıya gönderdiği mesajda kampanyanın hayırlı olmasını dilerken, “Ülkemizin zengin birikiminin üretime dönüştürülmesi ve yerli üreticinin desteklenerek buradan elde edilecek artı değerin yeni yatırımlarda kullanılması bilincinin yaygınlaştırılmasını, temenni ediyorum.” ifadesini kullandı.

Toplantı; 1960 yılında Türkiye’nin ilk yerli motorunu üretmeyi başaran Necmettin Erbakan, Ruşen Gezici, Sabahattin Kırka’nın “Gümüş Motor’u” yapma hikayesini anlatan belgesel gösterimi ve ödül takdimiyle sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.