YENİ YIL TÜM ÜLKEMİZE VE DÜNYAYA HUZUR VE BARIŞ GETİRSİN | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

YENİ YIL TÜM ÜLKEMİZE VE DÜNYAYA HUZUR VE BARIŞ GETİRSİN

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Karesi 2. Olağan Kongresine katılan, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı yeni yılda Bandırma ve Erdek’te de ziyaretlerde bulundu.
KONGRE SÜRECİNİ BAŞARIYLA TAMAMLIYORUZ 
Karesi Kongresinin son ilçe kongresi olduğunu belirten Kırcı sözlerine şöyle devam etti: “Balıkesir’in son ilçe kongresini bugün gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki hafta Kadın Kolları ve Gençlik Kolları kongrelerimizi de inşallah bitireceğiz. Son olarak İl Kongremizi de yaparak parti içi demokrasinin olmazsa olmazı kongre sürecini hayırlısıyla tamamlayacağız. Büyük bir gayretle gece gündüz kongrelerine hazırlanan tüm teşkilatımıza, dava arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.”
AK PARTİ ÜLKENİN UMUDUNU TÜKETENLERİ ELİNİN TERSİYLE İTTİ
Bugünlere kolay gelinmediğini ifade eden Kırcı:  “AK Parti’nin tüm kadroları 15 yıllık iktidar sürecinde memleketi bir noktadan almış bir noktaya getirmiştir. Ülkenin o tükenen umutlarını ve ülkenin umudunu tüketenleri elinin tersiyle itmiştir. Bazıları kurugürültü yapmaya devam etsinler. Aziz milletimiz 15 yıldan beri milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı. Kendi emeğiyle , alinteriyle kurulmuş partisine, davasına sahip çıktı. Yalnızca bu ülkenin değil dünyanın mazlum halklarının derdini dert edinmiş bir liderin arkasından yürümeyi de ilke edindi. O yüzden memleketin Hakkari’sinden Edirne’sine, İzmir’inden Kars’ına bu partiye gönül vermiş, küçük veya büyük, zerre kadar katkı sağlamış tüm dava arkadaşlarımıza müteşekkiriz” dedi ve kongrede seçilen Mesut Baytekin ve yönetimini tebrik etti.
Kırcı Balıkesir’in eski çarşılarından Vakıf İşhanı’nındaki esnafı İl Başkanı Hasan Demiraslan ve teşkilat ile birlikte tek tek ziyaret etti. Yılbaşı öncesi esnafa hayırlı işler diledi.
KIRCI YILBAŞINA ŞEHİT AİLELERİ İLE BİRLİKTE GİRDİ 
Kırcı AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı ile birlikte Yılbaşında bazı ziyaretlerde bulundu.
İlk ziyaret Bandırma Devlet Hastanesinde yeni açılan Palyatif Bakım Merkezinde yatan hastalar oldu. Kırcı hastalarla ve yakınlarıyla tek tek ilgilendi.
Bandırma Devlet Hastanesinin yeni yapılan ek binasının son durumunu da yerinde inceleyen Kırcı, Başhekim Yardımcısı Dr Ersin Atıcı ve Hastane Müdürü Mülkü Serbes’ten bilgi aldı. Kırcı: “Hastanemizde ihtiyaçlarımızın karşılanması için çalışmalar başladı. Ek bina tamamlandığında büyük ölçüde bir rahatlama olacak. Toplam 2.475 m2 kapalı alanda yer alacak ek binada, 17 yataklı 3.basamak yoğun bakım ünitesi, 1 adet anjiyo ünitesi, 7 adet yeni modern ameliyathane olacak. Bununla birlikte biliyorsunuz çok uzun süredir takip ettiğimiz bir olay gerçekleşti. Hastanelerin bir sınıflandırması var. Bizim hastanemizin sınıfı B’den A2’ye çıkarıldı. A2 sürecinin tamamlanmasıyla uzman doktor sayımız ve yan dallarımız artacak. Her türlü tedavi, tetkik burada yapılacak. Hastanede anjiyo ve bypass ameliyatlarının yanı sıra radyoterapi, kemoterapi tedavileri uygulanacak, acil servis imkanları geliştirilecek. Daha güzel daha kaliteli hizmet vereceğiz.”
Kırcı, 2002’de şehit düşen Yüzbaşı Pilot Zafer Dinmez ve 1994’te Sarıkamış’ta şehit düşen Binbaşı Bedir Karabıyık’ın Bandırma’da yaşayan ailelerini de ziyaret etti.
Yılbaşı akşamında Erdek’te de bir dizi ziyaretlerde bulunan Kırcı ve AK Parti Erdek İlçe Başkanı Kemal Kayan ilk ziyaretlerini geçtiğimiz yılbaşında Reina saldırısında şehit olan güvenlik görevlisi Hatice Koç’un Erdek’te bulunan ailesine yaptı.
Ardından Yılbaşını Erdek Devlet Hastanesi’nde geçiren hastaları Başhekim Yalçın Düker ile tek tek ziyaret etti, hastalar hakkında bilgi aldı.
Hastanenin ardından Erdek Polis Merkezi ve İtfaiye Amirliğini de ziyaret eden Kırcı: “Milletimizin güvenliği ve huzuru için bu gece görev başında olan polis memurlarımıza, sağlık görevlilerimize, itfaiyecilerimize ve tüm personelimize teşekkür ediyoruz. Tüm hastalarımıza da Allah’tan şifa diliyoruz. İnşallah yeni yıl hem ülkemize hem dünyaya huzur ve barış getirir” temennisinde bulundu.
Kırcı yılın son ziyaretini Bandırma merkezdeki bir kahvehaneye yaptı. Hemşerileriyle çay eşliğinde sohbet eden Kırcı, yeni yılda hükümet olarak yapılacak önemli çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.