YENİ KARESİ'NİN TEMELLERİ ATILIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

YENİ KARESİ’NİN TEMELLERİ ATILIYOR

Paylaş
 

Nitelikli ve sürdürülebilir kentleşmeyi sağlamak amacıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki ile kurulan BALTOK, yeni vizyon kenti Balıkesir’de kentleşme alanında dev bir hamle olan Yeni Karesi projesinin temellerini 11 Mart 2017 Cumartesi günü  (bugün) Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla atıyor.

76 bin metrekare arsa üzerinde 24 bloktan ve toplam 1334 daireden oluşan proje ile Balıkesir halkına hak ettiği kaliteli yaşamı sunmayı amaçlayan Yeni Karesi projesi 300 milyon liralık ihale bedeli ile Balıkesir tarihinin en büyük inşaat projesi olma niteliği taşıyor.  Modern inşaat teknikleri kullanılarak sağlam zemine oturan konutlar inşaa edecek olan BALTOK, Balıkesir’in ilk kez 15 kattan oluşacak bloklarının inşaası için 6 adet kule vinç yerleştirerek projeyi 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı hedeflemektedir.

Kentin gelişme bölgesindeki öncü proje Yeni Karesi ile yeşil bir çevre ve temiz havada huzurlu bir yaşam sunmayı hedefleyen BALTOK, eğitim, sağlık ve sosyal tesisler ile site sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, ideal ev ile konforlu bir hayat sunmaktadır.

Yeni Karesi’nin tamamlanmasının ardından yepyeni bir yüze kavuşacak olan Balıkesir’de halkımız günümüz şartlarına uygun ve kaliteli evlerde oturacak, camiisi, kreşi, ilkokulu, spor alanları, konferans salonları, kafeteryaları, çocuk parkları ve özel peyzaj alanları ile çağdaş ve kaliteli bir yaşama sahip olacaklardır. Kentin en hakim noktasında yer alan Yeni Karesi seçkin tarzı ve estetik tasarımıyla kentin yeni cazibe merkezi olacak.

Bir önceki yazımız olan 'TOBB TÜRKİYE TEKNOLOJİ BULUŞMALARI' BALIKESİR'DE GERÇEKLEŞTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.