YENİ BİR ÜRETİM ÜSSÜ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

YENİ BİR ÜRETİM ÜSSÜ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Marmara Ana Metal ve Makine Sanayicileri Derneği’nden Vali Ersin Yazıcı’ya Ziyaret.
Otomobil yedek parçaları, beyaz eşya parçaları üretimini kapsayan Ana Metal Makine Sanayisi’nin yeni üssü Bandırma.

Bandırma ilçesinde planlanan “Balıkesir Bandırma Ana Metal ve Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” kuruluş çalışmaları kapsamında, Marmara Ana Metal ve Makine Sanayicileri Derneği üyeleri Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

ANA METAL VE MAKİNE İHTİSAS OSB
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk’un da hazır bulunduğu ziyarette heyet üyeleri, kurulması düşünülen Bandırma Ana Metal ve Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile demir-çelik ve makine sektörüne yeni bir üretim üssü oluşturmayı hedeflediklerini, müteşebbislerin ve sektörün ihtiyaç duyduğu fiziksel, lojistik ve teknolojik altyapısı tamamlanmış üretim alanları oluşturarak, üretim için gerekli tüm girdilerin daha az maliyetle sürekli ve güvenli olarak arzının hedeflendiğini bildirdiler. Kurulacak OSB bünyesine dâhil olacak yatırımcıları üretim konuları itibarıyla cari açığın azaltılmasına ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlayacağı belirtildi.

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ
Vali Ersin Yazıcı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Devlet olarak Balıkesir’de yapılacak yatırımlara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ve planlanan yatırımın ülkemize ve ilimize hayırlı olması dileklerini bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.