foto-deniz1

YAZICI: İSTİHDAM, KALKINMA VE SANAYİLEŞME ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ

Paylaş
 
Balıkesir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlığında toplanarak, il genelinde yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim özdemir, Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Kasım Özek, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM POLİTİKALARI
İl düzeyinde istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu geliştirici, işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla toplanan kurulda gündem maddeleri konuşularak karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

İSTİHDAMIN ARTMASINA YÖNELİK PROJELER ÜRETMELİYİZ
Balıkesir sanayisinin daha ileriye gitmesi adına gösterilen gayretlere destek olmaya çalıştıklarını aktaran Vali Yazıcı,  toplantının açılış konuşmasını yaparak, “Hem sanayinin gelişmesine hem de istihdamın artmasına yönelik yeni projeler üretmeye devam ediyoruz.” dedi.

ÖĞRENCİLERİN İŞ DENEYİMİ KAZANMALARI GEREKİYOR
Mesleki okullarda eğitim gören öğrencilerin iş deneyimi kazanmasına büyük önem verdiklerini bildiren Vali Yazıcı, “İlimizde istihdama yönelik kurs ve programlar, mesleki eğitimde açılacak ve kapanacak bölüm ve dallar konusunda kararlar alınarak bu kararlar doğrultusunda ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca gerekli çalışmalar gerçekleştirilmiştir.” dedi.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.