YAYA GEÇİTLERİNE KIRMIZI ÇİZGİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

YAYA GEÇİTLERİNE KIRMIZI ÇİZGİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Hasan Şıldak; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” sloganıyla başlatılan ve tüm ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen farkındalık etkinlikleri kapsamında İlimiz Yarış Ortaokulu önünde gerçekleştirilen programa katıldı.
Trafikte önceliğin yayalarda olduğuna vurgu yapılan etkinliğe Vali Şıldak’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve öğrenciler katıldı.
Etkinliğe katılan öğrencilere trafik seti ile birlikte kırmızı düdük dağıtımının da yapıldığı etkinlikte Yarış Ortaokulu önündeki yaya geçitlerine kırmızı çizgi çekildi. Vali Şıldak okuldaki öğrencilerin de katıldığı “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” farkındalık etkinliğinde, öğrencilere yaya geçidi kullanımı konusunda uyarılarda bulundu.
“Yaya Geçitlerine Kırmızı Çizgimizi Çektik”
Vali Hasan Şıldak sürücülere broşür dağıtılarak bilgilendirmelerin de yapıldığı etkinlik kapsamında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Ülkemiz genelinde Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun başlattığı yaya önceliği kampanyamızın uygulamasını Yarış Ortaokulumuzun önündeki ışıksız yaya geçidinde hep birlikte gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Altıeylül Kaymakamımız, İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız, Vali Yardımcımız, öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte yaya önceliğine kırmızı çizgimizi çektik. İlimiz genelinde bütün ilçelerimizde kaymakamlarımızın da katılımıyla bu kampanyayı uyguluyoruz. Kampanyanın verdiği mesaj; bütün sürücülere yaya önceliği o kadar önemlidir ki adeta bir kırmızı çizgidir mesajını içermektedir. Bu mesajın bütün ilimizdeki vatandaşlarımıza, bilhassa sürücülerimize ulaşmasını sağlamak adına bu kampanyayı burada farkındalık çalışması olarak gerçekleştiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun ve yaya önceliği kırmızıçizgimiz sloganını hafta içi gerek basınımızda gerekse de sosyal medyada kullanacağız” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan SPORDA BAŞARI İŞ BİRLİĞİ İLE GELECEK PROJESİ İLE OKULLARA MALZEME DAĞITIMI YAPILDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.