YATIRIMCILAR BALIKESİR'İ TANIDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

YATIRIMCILAR BALIKESİR’İ TANIDI

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun davetlisi olarak farklı ülkelerden Balıkesir’e gelen yatırımcılar Başkan Zekai Kafaoğlu ve Balıkesir’li işadamları ile bir araya geldi.

Toplantıda Başkan Kafaoğlu konuklarına Balıkesir’i tanıttı. Tanıtım toplantısı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Balıkesir’li işadamlarının da bulunduğu toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kudüs açıklamasının yer aldığı video izlendi. Balıkesir’in tanıtım videosunu izleyen misafirler daha sonra Balıkesir Büyükşehir Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, Ekonomi Bakanlığı uzmanları Ali Can Kâhya ve Ferdi Yayla Balıkesir ve yatırım konuların sunum yaptılar. Soru-cevabın ardından yatırımcılar körfez bölgesine hareket ettiler.

“BALIKESİR YATIRIM İÇİN CAZİP BİR İL”

Toplantıda konuşan ve yabancı yatırımcıları Balıkesir’e yatırım yapmaya davet eden Başkan Zekai Kafaoğlu “Balıkesir Türkiye’yi doyuran bir il. Balıkesir tarım ve hayvancılığın başşehri. İlimiz maden, tarım, hayvancılık, konut, turizm ve sanayi alanında yatırım için kaçırılmaz fırsat. Balıkesir iki tane denizi, jeotermal kaynakları, dağları ve ovalarıyla tam bir yaşanacak turizm şehri. Yatırım yapmak isteyen, Balıkesir’de pozisyon almak isteyen herkes acele etmeli. Yarın çok geç olabilir. Çünkü artık Balıkesir, büyükşehir olduktan sonra keşfedildi. Bu zamana hakikatten bu güzellikleriyle, bu zenginlikleriyle keşfedilememişti. Tanıtımı, reklamı, lansmanı yapılmamıştı. Bundan sonra Balıkesir’de iş adamlarımızla, bürokratlarımız ve sivil toplum örgütlerimizle beraber Balıkesir’in önemini, Balıkesir’in taşıdığı değerleri hak ettiği yeri alma noktasında hareket edeceğiz. Bu gayretimizin sonucunda plakası gibi Türkiye’nin 10 numaralı ili olacak. Balıkesir’in artık odak bir şehir” dedi.

“BİR ARAYA GELMELİYİZ”

Başkan Kafaoğlu konuşmasında şunları kaydetti: “Balıkesir’i dünyaya ve İslam ülkelerine nasıl tanıtabiliriz, yatırımcıları nasıl çekebiliriz diye gerçekleştirdiğimiz ilk gayretimiz, ilk mütevazi çalışmamız. 20 iş adamının geleceğini belirtmiştim, fakat 8 ülkeden 30 işadamı geldi. Her birisi bizim gönül coğrafyamızdan, bizim inançlarımızdan, Müslüman ülkelerden. Ciddi sermayeleri var. İslam ülkeleri bir araya gelebilse, sermayelerini ve güçlerini birleştirebilse, birbirleriyle ticaret yapabilse, hiç kimse Müslüman ülkelere yan bakamaz, onlarla ilgili bir takım planlar yapamaz bir araya gelebildiğimizde Birleşmiş Milletlerden kararı nasıl çıkarabildiğimizi hep beraber gördük. Sayın Cumhurbaşkanımızı meclis konuşmasında dinledik. Henüz Birleşmiş Milletlerden karar çıkmadan, Trump’ın böyle bir niyeti olduğu zaman yaptığı bir konuşmaydı. ABD bu kararı aldığında İslam İşbirliği Teşkilatını topladı, alınan kararları Birleşmiş Milletlere taşıdı.  ABD’nin Kudüs konusunda tek taraflı almış olduğu kararı Birleşmiş Milletlerde red ettirdi. Bu birlik ve beraberliğimiz siyasi konularda olduğu gibi, ekonomide, yatırımda, ticarette, sosyal ve kültürel faaliyetlerimizde de olmalı.”

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.