YARDIMLAŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEĞİ AYVALIK'TA YAŞANIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

YARDIMLAŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEĞİ AYVALIK’TA YAŞANIYOR

Paylaş
 

Ayvalık’ta hizmet veren Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye ve giysi yardımı ile yeni doğan ikiz ve üçüzlere bez ve mama yardımı yapılması için hayırseverlerden destek bekliyor.

Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği, hayırseverlerin yardımlarını, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor. İlçe genelinde Fatma Anne olarak bilinen dernek başkanı Fatma Çavlı öncülüğünde, ilçenin eski terminal binasında faaliyetlerini yürüten dernek, her yıl 2 bin çocuğun ihtiyaçlarını karşılıyor ve Kurban Bayramlarında topladıkları etleri, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor. Engelli vatandaşlara da önemli destekler sağlamaya çalışan dernek, okulların açılmasına sayılı günler kala, hayırseverlerden kırtasiye, giysi ve bebekler için mama ve bez destekleri beklediğini duyurdu. TV100 mikrofonlarına açıklamada bulunan Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Çavlı, zincirin halkaları olarak değerlendirdiği hayırseverleri yeniden kenetlenmeye davet etti. Çavlı, “Ramazan Bayramı’nda da çok çalıştık ve çocuklarımızı giydirdik. Çocukların kıyafetleri siz bağışçıların sayesinde sağlanıyor. Geçen sene 2 bin çocuğa ulaştık. Bu sene de hedefimiz 3 bin çocuktur. Geçen bayram 1 ton kurban eti dağıtmıştık ihtiyaç sahiplerine, bu seneki hedefimiz 2 ton. Ama tabi siz bağışçıların sayesinde oluyor bunlar. Biz köprüyüz. Siz getireceksiniz, biz onlara ulaştıracağız. Bağışçılarımızdan yine bir ricam var. Okullar açılıyor ve acilen kırtasiye ihtiyacımız var. Okul çantaları, defterler, çocukların kıyafetleri, önümüz kış ve botlara, montlara ihtiyacımız var. Biz buradayız. Zincirin halkaları olarak yine birleşelim ve çocuklarımızı sevindirelim ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olalım. Onları sevindirip, eğitimlerine biraz da olsa katkı verirsek çok daha iyi olacak. Derneğimizin yardım etmeye çalıştığı ikiz bebeklerimiz ve üçüz bebeklerimiz var. Çok acil olarak bebek mamalarına ve bezlere ihtiyacımız var. Yine bu sessiz çığlığımıza kulak vereceğinize inanıyorum” diye konuştu.

81 yaşındaki Meliha Cebe isimli engelli vatandaş ise, ailesini dernekten aldığı yardımlarla ayakta tuttuğunu ifade ederek, “Benim şeker hastası oğlumun protez gözünü bu dernek yaptırdı. Bu dernekten aldığımız yardımlarla geçinmeye çalışıyoruz. Bu dernek olmasa biz çok kötü durumda oluruz. Bu yüzden bu derneğe sahip çıkalım ve bağışlarınızı esirgemeyin. Bu dernek insanların bilmediği çok aileye yardım ediyor. Çok ihtiyaç sahibine ulaşıyor. Lütfen hayırseverler bu derneği unutmasın” dedi.

  Kaynak: Tv100

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.