YAPILAN HER YATIRIM, BÖLGESİNE EKONOMİK KATKI SAĞLIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

YAPILAN HER YATIRIM, BÖLGESİNE EKONOMİK KATKI SAĞLIYOR

Paylaş
 

Vali Ersin Yazıcı, Edremit ilçesinde bulunan Simtek İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şirketinde incelemelerde bulundu.

Vali Yazıcı’ya ziyaret esnasında firmanın sektördeki konumu ile ilgili sunum yapılarak, firmanın ihracat, yatırım ve istihdamına yönelik detaylı bir brifing verildi.
Vali Yazıcı, fabrikanın üretim sistemi, seri imalat, ölçüm laboratuvarı ve AR-GE test merkezini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.
İşletme Müdürü Nebahat Balta, fabrikalarının döküm ve metal işleme alanında İvrindi ve Edremit bölgesinde faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

444 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ
Fabrikalarında 444 kişinin istihdam edildiğini söyleyen İşletme Müdürü Nebahat Balta,  hem İvrindi hem de Edremit’te faaliyet gösteren işletmelerinde metallerin makinede işlenmesi (torna tesfiye işleri, metal parçaları delme, tornalama, frezeleme, rendeleme, parlatma, oluk açma, perdahlama, birleştirme, kaynak yapma vb. faaliyetler) (metallerin lazerle kesilmesi hariç) konularında hizmet verdiklerini ifade etti.

HER DAİM YANINDAYIZ
Fabrikadaki ürünleri inceleyen ve üretim tesislerini beğendiğini ifade eden Vali Yazıcı, bu güzel memleket için taş üstüne taş koyanın her daim yanında olacaklarını belirterek, fabrika yetkilileri ve çalışanlarına başarılar diledi.

BALIKESİR AÇISINDAN ÖNEMİ BÜYÜK
Yapılan her yatırımın, bulunduğu yere ekonomik katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, “Edremit’te istihdam ve ekonomiye katkı sağlayan böylesine önemli yatırımların yer alması bizleri mutlu ediyor.  İlçelere yaptığımız ziyaretlerde iş adamlarıyla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunuyoruz. Katma değeri yüksek teknolojik ürünlerin üretilmesi ülkemiz ve Balıkesir açısından önemi çok büyük. Fabrikanın yeni yatırım çalışmalarına devam etmesinden de duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.”dedi.

İSTİHDAMA ÇOK ÖNEMLİ KATKI
Sanayi kuruluşlarının üretim alanlarındaki çalışmaları yerinde görmek, sanayici ve iş adamlarıyla karşılıklı istişarelerde bulunmak amacıyla bu tür ziyaretlerde bulunduklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, Simtek firmasının ilimize yaptığı bu yatırımla istihdama çok önemli katkı sağladığını, ilimizin ve ülkemizin ekonomisine önemli girdiler sağlamasından dolayı da firma yetkililerini tebrik etti.
Vali Yazıcı’ya bu ziyaretinde, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı da eşlik etti.

Bir önceki yazımız olan MEVLİD KANDİLİ'NİN ÖNEMİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.