Yanığa En Etkili Çözüm Katı Yağ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Yanığa En Etkili Çözüm Katı Yağ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Günlük hayatımızda başımıza gelebilecek, en sık rastladığımız olaylardan biri yanıktır. Kızartma yağından olabileceği gibi sıcak bir içeceğin dökülmesi gibi benzer olaylarla meydana gelebilen yanıklara en etkili çözüm yolu katı yağ sürmektir. Belki bunu daha önce bilenleriniz vardır belki de “katı yağ mı?” diye soranlarınız olabilir.

Evdeyseniz buzdolabınızda çok rahatça bulabileceğiniz katı yağ için, her an evde değiliz dışarıda bir yerimiz yandığında katı yağ mı arayacağım soğuk su dökerim serinletirim diyebilirsiniz. Peki, su dökdükten sonra acınız ne zaman geçiyor diye size sorsam ? Belki cevabınız anlık olabilir ama uzun süre devam eden biraz hafiflemiş bir ağrı hissetmeye devam edersiniz üstelik zaman geçtikçe iyice kızaran ve iz bırakan bir yaraya izin vermiş olursunuz.

Evet evdeyseniz tabi ki buzdolabında, ama değilseniz en yakın marketten alabilirsiniz ya da restorandaysanız garsonunuzdan rica edebilirsiniz, size gidip mutfak bölümünden getireceğine eminim. Katı yağını bulduk diyelim, gelelim daha sonra ne yapmamız gerektiğine; hemen elinize aldığınız katı yağı yanan yerinize yayarak sürüyorsunuz ama hazırlıklı olun ilk başta acı biraz artıyor gibi oluyor daha sonra katı yağ sürdüğünüz yerin üstünü bir örtü ya da havlu koymamaya çalışın çünkü burada önemli olan yaranın havayla nüfuz etmesi.

Devam ediyorum yağı sürdüğünüz anda acınız biraz arttı ama saniyeler geçince acının azalarak kaybolduğunu hissedebilirsiniz burada yağın kalma süresi tamamen isteğinize bağlı fakat benim önerim kızarıklık kaybolmaya başladığı ana kadar kalmasıdır. Katı yağını sürdükten sonra hava almasını sağlamayı unutmayın, bunlara dikkat ettiğiniz takdirde acının azalarak kaybolduğuna ve hiçbir izin kalmadığına şahit olacaksınız.

 

 

Kadinvekadin.net özel haberidir.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.