YAKUP ATAŞ KONTEYNERLAR YER ALTINA ALINMALI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

YAKUP ATAŞ KONTEYNERLAR YER ALTINA ALINMALI

Paylaş
 

Bandırma Belediye Meclis Üyesi Yakup Ataş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bandırma Belediyesi tarafından ilçenin muhtelif cadde ve sokaklarına konulan yer üstü çöp konteynerlerinin görüntü kirliliği, kötü koku ve haşere üremesine neden olduğunu söyledi.

Cadde ve sokaklarda hem görüntü kirliliği hem de çevre kirliliği oluşturan çöp konteynerlerinin, bulunduğu alanı adeta çöp tarlasına çevirerek vatandaşı da rahatsız ettiğini dile getiren Ataş, “Yerel yönetimden kent estetiği, çevre ve halk sağlığına önemli katkılar sağlayacak olan çöp konteynerlerinin yer altına alınması yönünde bir çalışma başlatması gereklidir” dedi.

Çöp konteynerlerinin yer altına alınmasıyla birlikte cadde ve sokaklarda kent estetiğine uygun olmayan çöp görüntülerinin ortadan kalkacağını öne süren Ataş “Sinek ve benzeri haşerelerle mücadele kolaylaşacak, sıcak havalarda oluşan çöp kokuları ortadan kalkacaktır. Yayaların yürüyüş alanları genişleyecektir” ifadesini kullandı. Yer sütü çöp konteynerlerinin kullanım ömrünün 2 yıl olduğunu anımsatan Ataş, yer altı çöp konteynerlerinin ömrünün ise 6 yıl olduğunu söyledi.

Ataş, yeraltı çöp konteyner uygulamasının ilk etapta halkın yoğun olduğu ana arterlerde yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan GÖNEN'DE ÇAYDA KAYBOLAN ÇİFTÇİ ÖLÜ OLARAK BULUNDU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.