foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

YAĞLI GÜREŞLER KIRKPINAR’I ARATMADI

6
Paylaş
 
Balıkesir’de bu yıl 37.’si düzenlenen ve bin 300 pehlivanın mücadele ettiği Geleneksel Kurtdereli Güreşleri sona erdi.
Bu yıl 37.’si düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’nde üst üste 3. kez başpehlivanlığı kazanan Orhan Okulu, altın kemerin daimi sahibi oldu.
BÜYÜK MÜCADELE VERDİLER
Kurtdere Er Meydanı’nda güreşlerin finalinde, Orhan Okulu ile Ali Gürbüz karşılaştı.
Finalde yaklaşık bir saatlik mücadelenin ardından rakibini yenen Orhan Okulu, başpehlivanlığı kazandı. Bu organizasyonda üst üste 3. kez başpehlivanlığı elde eden Orhan Okulu, altın kemerin de daimi sahibi olmayı başardı.
Orhan Okulu, finalin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “Seneye de altın kemerin sahibi olmak için geleceğim.” dedi.
KIRKPINAR’IN RÖVANŞI
Ali Gürbüz’ün Kırkpınar’da kendisini yendiğini anımsatan Orhan Okulu, “Bu yıl Kurtdere’de ben onu yenerek Kırkpınar’ın rövanşını aldım. Allah sakatlık vermezse seneye de altın kemer benim.” şeklinde konuştu.
GÜZEL BİR MÜCADELE SERGİLENDİ
Vali Ersin Yazıcı ise güreşçilerin finalde oldukça dikkatli ve güzel bir mücadele sergilediklerini söyledi.
Sahada büyük bir çaba verildiğini ifade eden Vali Yazıcı, “İçeriye girdiğim anda çok güzel bir atmosferle karşılaştım. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Karesi Belediyesi de bu işi önemsemiş ve gönül vermiş. Seyircilerin heyecanı da üst düzeydeydi. Bence en az Kırkpınar kadar güzel bir güreş oldu.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.