VENEZUELA'DA 68 DÜKKAN YAĞMALANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

VENEZUELA’DA 68 DÜKKAN YAĞMALANDI

Paylaş
 

Maracay kentinde iktidar partisinin merkezleri de ateşe verilirken 68 dükkan yağmalandı.

Aragua Valisi Caryl Bertho, başkent Caracas’ın batısındaki Maracay’da protestocuların, birçok hükümet binasını ve iktidar partisinin merkezlerini ateşe verdiğini ifade etti.

68 DÜKKAN YAĞMALANDI
Bertho, göstericilerin ayrıca aralarında eczane, süpermarket ve fırının da olduğu 68 dükkanı yağmaladığını söyledi.

Protestolarda, yaklaşık 216 kişi gözaltına alındı.

Diğer yandan, hükümet karşıtı aktivistler, Vali Bertho’yu yalanlayarak binaların motosikletli bir grup tarafından yağmalandığını duyurdu.

Bu arada, federal savcılar, Aragua’daki protestolarda 18 yaşındaki muhalif lider Yofre Rodriguez’in yaralandığını açıkladı.

VENEZUELA’DA HÜKÜMET KRİZİ
Venezuela’da sokak gösterileri, Devlet Başkanı Nicolas Maduro liderliğindeki hükümetin kontrolünde bulunan Yüksek Mahkeme’nin 31 Mart’ta Ulusal Kongre’nin yetkilerini aldığını açıklamasıyla başlamıştı. Göstericilerle polisler arasında son üç ayda yaşanan çatışmalarda 70’ten fazla sivil hayatını kaybetmişti.

Maduro, muhalefet, aşırı sağcı radikaller ve suç çetelerinin işbirliği içinde şiddeti körüklediğini savunurken, muhalefet ise ölümlerden orantısız güç kullanan güvenlik kuvvetlerini ve hükümet yanlısı milisleri sorumlu tutuyor.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.