VATANDAŞ UYGULAMAYA İSYAN EDİYOR!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma’da  vatandaşlar  ve  otobüs işletmecisi firmalar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi servis uygulamasını kaldırmasından dolayı mağduriyet yaşıyorlar. Uygulama  şikayet ve tepkilere ne den olurken, Balıkesir Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı  ,uygulamanın yönetmelik değişikliği nedeniyle yaşandığını ve   okul servisleri ile engelli vatandaşların, sağlık amaçlı hizmetlerin dışında  servislerin yasaklanmasının sadece Bandırma’da değil, tüm Balıkesir genelinde uygulamaya konulduğunu belirtti.

 

SORUN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NE TAŞINMALI

 

Daire Müdürü, vatandaşların  mağduriyetlerinin önlenmesine yönelik Bandırma’da  şehir içi ulaşımını  gerçekleştiren Ulaşım A.Ş. ile bir çok görüşmeler yapıldığını ve  Bandırma Otogarı ile kent merkezi arasında hat seferlerinin 24 saat yapılması konusunda anlaşmaya varıldığını belirterek,  ancak yine de sorunun ve sıkıntıların aşılamaması durumunda Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde  meclis üyelerince konunun gündeme taşınarak, bir yönetmelik değişikliğine gidilebileceğini vurguladı.

BANDIRMA AK PARTİ, SORUNU SAHİPLENDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Av.Yılmaz Özdemir de,  Bandırma’da ulaşım ve servislerle ilgili vatandaşların şikayetlerinin kendilerine de iletildiğini ve bu konunun meclise taşınması için üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.Bu hafta içersinde Bandırma AK Parti İlçe Başkanı ve Meclis üyesi Alp Bostancı ve büyükşehir meclis üyelerinin Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur’u makamında ziyaret ederek, sorunu doğrudan dile getirecekleri öğrenildi.

 

VATANDAŞ  ALO 153 ‘Ü ARAMALI..!

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur,  büyükşehir belediyesi bünyesinde Beyaz Masa’nın kurulması ve ALO 153 Hattının devreye sokulması ve BEYAZ MASA’da çalıştırılacak personelin sertifika tönende yaptığı konuşmada şöyle demişti:

“Sizler göreve başlamanızla beraber; bizim görünen gözümüz, işiten kulağımız, gören gözümüz olacaksınız. Bizlerin görevi; 18 bin kilometre kare alandaki 1130 mahallede yaşayan 1 milyon 200 bin vatandaşımıza hizmet götürebilmek ve Balıkesir’i her alanda Türkiye’nin örnek şehri haline getirmektir. Tabi Balıkesir’in kış nüfusu 1 milyon 200 bin. Şu anda Balıkesir’de 3,5 milyon insan yaşıyor: Yaz turizmi dolayısıyla Ege sahillerimizde, Marmara’da şu anda yaşayan insan sayısı 3,5 milyondan fazla. Biz bu hizmeti onlara da götüreceğiz. Biz belediyenin gören gözü, işiten kulağı, uzanan eli olacağız dedik. Biz eğer Belediye Başkanlığına talip olduysak, bizim omuzlarımızda sorumluluğumuz var. Onun için bizim çok dikkatli olmamız lazım. Her kapıyı çalmamız, her muhtaca ulaşmamız, her problemi beraber çözmemiz lazım. Biz hep beraber bir aileyiz. Onun için bu bir takım oyunu. Beyaz  Masa sistemiyle Genel Sekreterimizle. Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve 4 bin 900 çalışanımızla birlikte Balıkesir’in hizmetinde olmamız gerekiyor.”

Bandırma ve kırsal mahallelerinde de vatandaşların diğer konular ve sorunlarda olduğu gibi, ulaşım ve servis konusundaki şikayet ve taleplerini  doğrudan ALO 153’e  BEYAZ MASA’ya iletmeleri bekleniyor.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

VATANDAŞ UYGULAMAYA İSYAN EDİYOR!

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x