foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

VATAN VE MİLLET İÇİN YEMİN ETTİLER

12
Paylaş
 
Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında görevli 368. dönem yedek subay adayları, 368.dönem kısa dönem erler, 1997/3 Erler (Birinci Kademe) 23.dönem sözleşmeli erlerin yemin töreni gerçekleştirildi.
Bakım Okulu ve Eğitim Merkezinde düzenlenen yemin töreninde 2 bin asker yemin etti.
General Kemal Balıkesir Kışlası’nda düzenlenen yemin törenine Vali Ersin Yazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutan V. Bkm. Alb. Öztürk Korkmaz, K.K. Astsb. MYO Komutanı P. Alb. Evren Ünal, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, T. Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Haydar Filiz, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda görevli subay ve astsubaylar ile yemin eden erlerin yakınları katıldı.
Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığındaki tören, Vali Ersin Yazıcı’nın yemin edecek askerleri selamlaması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
KINALI ALİ’NİN HİKAYESİ
Törende, Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı Korgeneral Şeref Önbay ile Kara Kuvvetleri EDOK Muharebe Hizmet Destek ve Eğitim Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran’ın, yemin edecek askerlere yönelik mesajları okundu ve Çanakkale Savaşları sırasında askerlik yapmış “Kınalı Ali“nin hikâyesini konu alan tiyatro oyunu sergilendi.
PAROLANIZ VATAN, BAYRAK VE ŞEREF
Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutan Vekili Bakım Albay Öztürk Korkmaz törende yaptığı konuşmada, ailelere kahraman askerleri yetiştirdikleri için teşekkür etti. Birliğe katılan askerlerin kendilerine birer kutsal emanet olduğunu ifade eden Bakım Albay Korkmaz,” Komutanınız olarak ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek taşıyacağınıza, parolanızın vatan, bayrak ve şeref olacağına dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum.”dedi.
YEMİN EDEREK ASKER OLDULAR
Daha sonra Türk Bayrağı’nın üzerine konulan silahların bulunduğu masaların başına geçen askerler, yemin etti. Yemin sonrası birliğe ilk teslim olan er Mehmet Talha Şeker, yaş kütüğüne plaket çaktı.
Resmi geçit ile tamamlanan törenin ardından askerler, aileleriyle kucaklaştı.
3

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.