VALİ YAZICI'DAN ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 103. YILDÖNÜMÜ MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

VALİ YAZICI’DAN ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Paylaş
 
Vali Ersin Yazıcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Yazıcı mesajında, her yıl 18 Mart’ta tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

Anadolu’nun her karış toprağında şehit kanları, her köşesinde Türk medeniyetinin izleri bulunduğunu ifade eden Vali Yazıcı, şehitlerin var oluşun, birlik ve beraberliğin ve vatan sevgisinin ölümsüz kahramanları olduğunu vurguladı.
ŞÜKRAN VE MİNNET DUYGULARIMIZ BÜYÜKTÜR
Geçmişi büyük kahramanlıklar ve fedakârlıklarla dolu Türk Milletinin altın harfler ile yazılmış şanlı tarihinin her satırında, şehitlerin ayrı bir yeri ve büyük bir önemi olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Her yıl 18 Mart’ta,  Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşamakta, aynı anda kutsal vatanımız için canlarını feda ederek ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizin yüce hatırası önünde rahmet, minnet ve saygıyla eğilmekteyiz. Türk Milleti vatan uğruna canlarını seve seve veren şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiştir. Onları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Uğruna büyük bedeller ödenen aziz vatanımız ve göklerde hür bir şekilde dalgalanan şanlı al bayrağımız, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere bıraktıkları kutsal emanetlerdir. Canları pahasına mücadele ederek, bu kutsal emanetleri bizlere bırakan isimli-isimsiz tüm kahramanlarımızı ebedi varlığımızın teminatı olmuşlardır. Bu vatan için şehit olan ceddime, askerime, kardeşime, şükran ve minnet duygularımız büyüktür. “ifadelerini kullandı.

ŞEHİT AİLELERİNİN GURUR GÜNÜ
Bu günün, ”Haydi oğlum git, ya gazi ol, ya şehit” diyerek oğlunun alnını öperek son yolculuğuna uğurlayan şehit ailelerinin gurur günü olduğunu belirten Vali Yazıcı,” Ailelerine gurur, Türk Milletine hayat veren yüce şehitlerimiz, yurdun dört bir yanındaki hatıralarınızla şanlı tarihimizin sayfalarına vatanseverliğin en güzide örneklerini yazdırdınız. Sizin uğrunda can verdiğiniz bu topraklar, akıttığınız kanla vatan olmuştur. Bugün özgürce yaşadığımız vatanımızda, sizler de Mehmetçikler olarak, vatan topraklarında huzur içinde yatıyorsunuz.  Bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür. ”dedi.

DESTANSI ZAFERİN KAHRAMAN MEHMETÇİKLERİ
Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edeceğini belirten Vali Yazıcı, “18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümünde, Anadolu’nun sonsuza kadar Türk vatanı olmasını sağlayan, destansı zaferin kahramanları Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz. Ruhları şad olsun.” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.