VALİ YAZICI : 'EN İYİSİNİ ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ' - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

VALİ YAZICI : ‘EN İYİSİNİ ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Ziraat Odası toplantısında yaptığı konuşmada ‘’Tarım ve hayvancılıkla ilgili her konuda yanınızdayız. Her türlü talebinizi karşılama noktasında hizmetinizdeyiz. Bu zihniyetle artık kamu hizmeti çalışıyor. Sizin sorunlarınızı giderme noktasında emrinizdeyiz’’ dedi..

Vali Ersin Yazıcı, Karesi Ziraat Odası’nın 2016 değerlendirmesi ve 2017 yılından beklentiler konulu toplantısına katıldı.
Balıkesir’in tarım ve hayvancılıkta Türkiye’yi doyuran bir il olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, üreticilere daha kaliteli ürün yetiştirerek bu ünvanı muhafaza etmelerini istedi.
Balıkesir olarak tarım ve hayvancılıkta ilerlemeye devam edeceklerinin altını çizen Vali Ersin Yazıcı, başta tarım ve hayvancılık olmak üzere tüm alanlardaki sorunların çok çalışarak giderilebileceğini belirtti.

EN İYİSİNİ ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Vali Yazıcı konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: ” 2016 yılının 15 Temmuz’unda çok kötü bir gün yaşadık. Tarihimize de kara bir gün olarak geçecek. O gece, hainler ülkenin demokrasisine, cumhuriyetine kast etmeye kalktı. Türk milleti de büyüklüğünü göstererek demokrasisine, cumhuriyetine, kendi iradesine sahip çıktı. Doğrusunu yaptı, gereğini yaptı. Ve o günden bu yana yaşadıklarımızı hepimiz çok iyi görüyoruz. Bu ülke bizim. Çok çalışmak zorundayız. Bu ülkeyi hep birlikte kalkındıracağız. Biz Balıkesir için Türkiye’yi doyuran il diyoruz.

Çiftçimizin ürettikleriyle, bu ülkeye sunduklarıyla övünüyoruz. Sütün en kalitelisi bu şehirde diyoruz. En kaliteli kuzu eti bu şehirde diyoruz. En çok beyaz et üreten şehiriz diyoruz. Bunun gibi birçok konuda lider durumdayız ya da ilk üçteyiz. Burada olmaya devam edeceğiz. En iyisini üretmeye devam edeceğiz. Dünya standardı neyse sütte, o kaliteyi, o standardı yakalayacağız. Her şeyin en iyisini üretmeye her şeye rağmen devam edeceğiz. İnşallah kazancımız da bol olacak. Biz buna inanıyoruz. Allah çalışanın karşılığını verir. “dedi.

ZORLUKLAR BİZİM SADECE İNANCIMIZI GÜÇLENDİRSİN
Üreticinin kazanmasıyla birlikte Türkiye’nin de kazançlı çıkacağını ifade eden Vali Yazıcı,” Lütfen bunu unutmayın. Sizin ürettiğiniz bir ton sütten bir şey olmaz diye düşünmeyin. İşte 5 ton buğday üretince ne oluyor ki demeyin. Çok şey oluyor. O koca denizler, birer damla yağmur damlaları birikerek oluşuyor. Herkesin yaptığı iş kıymetlidir. Siz 50 tane koyun ürettiğinizde büyük iş yapmış oluyorsunuz. Dolayısıyla en iyisini yapmaya gayret edelim. Standarttan, kaliteden vaz geçmeyelim. Zorluklar bizim sadece inancımızı güçlendirsin. Üzerine gidelim, daha çok üretelim, daha çok çalışalım. “dedi.

HER TÜRLÜ TALEBİNİZİ KARŞILAMA NOKTASINDA EMRİNİZDEYİZ
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kuruluşların son 8-10 yıldır her alandaki desteklerinin giderek arttığını, artmaya da devam edeceğini ifade eden Vali Yazıcı, “Biz çiftçimizi devlet olarak korumaya, kollamaya devam edeceğiz.

Tarım sektörü en stratejik sektördür. Tarım ve hayvancılık olmadan olmaz. Bunlar destekler artarak devam edecek. İnşallah ben de tüm kamu görevlileri de başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olmak üzere, kaymakamlarımız olmak üzere tarım ve hayvancılıkla ilgili her konuda yanınızdayız. Her türlü talebinizi karşılama noktasında hizmetinizdeyiz. Bu zihniyetle artık kamu hizmeti çalışıyor. Sizin sorunlarınızı giderme noktasında emrinizdeyiz.

Tarım il ve ilçe müdürlüklerindeki arkadaşlarımızı da bu ifadeleri aynen söyledim, talimat olarak kendilerine verdim. Bundan sonra tarım müdürlüklerimiz yaptıkları her hizmeti bana bir yıl sonra, altı ay sonra rapor halinde sayısal olarak getirecekler. Bütün üreticilerimize hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.” şeklinde konuşmasını tamamladı.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.