VALİ YAZICI: DEVLETİMİZİN EMRİNDE, MİLLETİMİZİN HİZMETKARIYIZ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

VALİ YAZICI: DEVLETİMİZİN EMRİNDE, MİLLETİMİZİN HİZMETKARIYIZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” çerçevesinde Burhaniye ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi.

MUHTARLARLA BULUŞMA İLÇE TOPLANTILARI
Vali Yazıcı toplantıda yaptığı konuşmada düzenli olarak ilimizdeki Muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade ederek bu toplantıları önemsediklerini söyledi. Burhaniye ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Yazıcı, “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” çerçevesinde gerçekleştirilen bu buluşmanın, Burhaniye ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmek, muhtarların dile getirdikleri istek, talep ve sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek amacını taşıdığını ifade etti.
Vatandaşlarımızın yaşadığı mahallede bir sıkıntı veya bir sorun varsa, bunu ilgili yerlere iletilmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Yazıcı, devletimizin tüm kurumlarıyla vatandaşın hizmetinde olduğunu söyledi.

MUHTARLARIMIZ MAHALLELERİMİZDE DEVLETİ TEMSİL ETMEKTEDİR
Muhtarların aktardığı sıkıntıların çözümü için ilgili kurum müdürlerine talimat veren Vali Yazıcı, “Muhtarlarımız mahallelerimizde devleti temsil etmektedir.” dedi.

O SORUMLULUĞU LÜTFEN HİÇ UNUTMAYINIZ
Vali Yazıcı, muhtarların üzerinde çok önemli bir sorumluluk olduğunu belirterek, “O sorumluluğu lütfen hiç unutmayınız. Mutlaka unutmuyorsunuzdur. Halkın tüm dertleriyle dertlenmek, onlara aracı olmak birinci vazifeniz. ” diye konuştu.

ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ
Valilik ve Kaymakamlık olarak muhtarların her zaman yanında olduklarını, vatandaşlara verilen hizmetlerin daha iyi bir noktaya ulaşması için ortak çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Vali Yazıcı, ” Biz konuşmaya değil, daha ziyade sizleri dinlemeye geldik. Seçilmiş olduğunuz mahallelerinizde birer kamu, devlet temsilcisisiniz. İnsan odaklı çalışmalıyız. Yapmış olduğunuz çalışmaları vatandaşla paylaşmalı hatta karar sürecine de katmalısınız. Vatandaşlarımız, yaşadıkları mahallelerdeki sorunlarını sizler aracılığıyla dile getiriyor, kamu kurum ve kuruluşları olarak bizler de bu sorunları çözmek için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde titiz çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özellikle muhtar arkadaşlarımızdan talebim, eğitim ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız konusundaki hassasiyetin en üst noktaya taşınmasıdır. İlçemizde kamu hizmetlerinin etkin, adil ve verimli şekilde sürdürülmesi için gösterdiğiniz işbirliği, yardım ve gayretlere teşekkür ediyorum. Bu anlayışı koruduğumuz sürece üstesinden gelinemeyecek sorun yoktur.”dedi.

ZOR DURUMDAKİ VATANDAŞLARIMIZA ŞEFKAT ELİ UZATALIM
Muhtarların önemli bir görev yaptığını dile getiren Vali Yazıcı, “Bizim görevimiz zor durumdaki vatandaşlarımıza devletin şefkat elini uzatmaktır. Bana göre sizin de öncelikli vazifeniz bu olmalıdır. Bunun dışında diğer talepleri de ilgililere iletmelisiniz. İnsanların teveccühünü kazanmak kadar dünyada güzel bir şey yok. Vazife yaptığınız mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın her birine selamlarımızı iletmenizi sizlerden rica ediyorum. “dedi.

SORUNLARI TEK TEK DİNLEDİ, NOT ALDI
Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Vali Yazıcı, sorunları not alarak çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Muhtarlar, birebir çözüm bulma noktasında toplantının çok faydalı geçtiğini belirtip Vali Yazıcı’ya toplantının düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür ettiler.
Muhtarların talep ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Burhaniye’de düzenlenen toplantıya, Vali Ersin Yazıcı, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, daire amirleri ile muhtarlar katıldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.