VALİ YAZICI, BEKÇİLERİN YEMİN TÖRENİNE KATILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

VALİ YAZICI, BEKÇİLERİN YEMİN TÖRENİNE KATILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, Çarşı Ve Mahalle Bekçilerinin Yemin Törenine Katıldı.

Balıkesir’de, Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) eğitim gören 746 mahalle ve çarşı bekçisi yemin ederek, sertifikalarını aldı.

Balıkesir POMEM Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen yemin törenine Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çarşı ve mahalle bekçilerinin aileleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yemin töreni, çarşı ve mahalle bekçileri eğitim birincisi Bektaş Durmuş’un açılış konuşmasıyla sürdü.

25 YIL ARADAN SONRA YENİDEN GÖREV YAPACAKLAR
Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 746 mahalle ve çarşı bekçisi, gelecek aydan itibaren görev yapmaya başlayacak. Törende konuşan POMEM Müdürü Ünsal Hayal, mahalle ve çarşı bekçilerinin 25 yıl aradan sonra polis teşkilatının ayrılmaz bir parçası olarak Balıkesir’de yeniden görev yapmaya başlayacaklarını söyledi.

POMEM Müdürü Hayal’in konuşmasının ardından Vali Ersin Yazıcı, kursu ilk üçte bitiren bekçilere sertifika ve hediyelerini vererek, kutladı.

BİZ DEVLET OLARAK BÜYÜK BİR AİLEYİZ
Yemin töreni sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ersin Yazıcı ise, “Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanıyla emniyet teşkilatımıza katılarak güç verecek olan evlatlarımızı, ailelerini ve eğitimlerini gerçekleştiren emniyet mensuplarımızı tebrik ediyorum. Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz çarşı ve mahalle bekçiliği kutsal bir görevdir. Bundan 20-25 yıl önce bir mahallenin, sokağın, caddenin geceleri asayişi çarşı ve mahalle bekçileri tarafından sağlanırdı. Biz devlet olarak büyük bir aileyiz. Amacımız milletimize hizmet etmektir. Onları huzurlu ve asayiş içerisinde yaşatmaktır. Bütün arkadaşlarımıza yeni görevlerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biz onların görevlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için en uygun ortamı sağladık.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.