VALİ ERSİN YAZICI'DAN 172. YIL DÖNÜMÜ MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

VALİ ERSİN YAZICI’DAN 172. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. Yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Vali Yazıcı mesajında, Polis Teşkilatının görevini geçmiş 172 yılda başarı ile yerine getirdiğini ve gelecekte de aynı başarılı çalışmayı yapacağına yürekten inandığını söyledi.
Vali Yazıcı, ülkenin ve milletin birliği, beraberliği ve güvenliği için en aziz varlıklarını feda eden şehitleri rahmetle, gazileri minnet ve şükranla andığını ifade etti.

MİLLETİMİZİN HER ZAMAN ÖVGÜSÜNE VE SEVGİSİNE MAZHAR OLMUŞTUR
Türk Polis Teşkilatının milletin gönlünde özel bir yere sahip olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Ülkemizin huzur ve sükûnunu sağlayan, devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı koyan, bu uğurda gerektiğinde ölümü göze alan Türk Polis Teşkilatımız, şerefli geçmişiyle milletimizin her zaman övgüsüne ve sevgisine mazhar olmuştur. Polisimiz gösterdiği olağanüstü gayretle yaptığı hizmetler sonucunda milletimizin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. “dedi.

TOPLUMUN GÖNLÜNDE MÜSTESNA BİR YERE SAHİP
Polis Teşkilatının huzur, asayiş ve güvenliğin sağlanmasında 24 saat esasına göre çalışarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığını belirten Vali Yazıcı, “Emniyet teşkilatımızın yasal görevlerini büyük bir titizlikle yerine getirmesinin yanı sıra üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri sonucu toplumun gönlünde de müstesna bir yere sahip olduğunu görmekteyiz. Türkiye’yi Doyuran İl Balıkesir’imizde de vatandaşımızın birlik ve beraberlik içerisinde, huzur ve güvenliğini sağlamak adına, fedakârca görev yapan polisimiz; her zaman halkla iç içe olmaya özen göstermektedir. Toplumsal huzuru sağlanmış, çağdaş kalkınmasını gerçekleştirmiş, huzurlu ve güvenli bir Balıkesir vazgeçilmez hedefimizdir. Polis teşkilatımızı sadece adli olaylar ve genel olarak sorumlu olduğu konular içerisinde değerlendirmemek gerekir. Bu bağlamda Balıkesir Emniyet Müdürlüğümüz de; önleyici kolluk, toplum destekli polislik ve sosyal projelerde de son derece başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Polisimiz toplum destekli çalışmaları ile sadece alanında değil sosyal çalışmalarla vatandaşın yanı sıra birçok kuruma da yardım etmektedir. “dedi.

VATAN SEVGİNİZ MEMLEKETİ KURTARDI
Mesajının devamında Türkiye’nin 15 Temmuz’da tarihinin en karanlık günlerinden birini yaşadığını dile getiren Vali Yazıcı, “15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğramasında en çok katkısı olanların başında, hiç şüphesiz Emniyet Teşkilatımız ve polislerimiz geliyor. Darbe teşebbüsünde bulunan terör örgütünün ilk hedefi, kendilerine müdahale etme potansiyeli gördükleri Emniyet Teşkilatımızın kritik birimleriydi. Buna rağmen polislerimiz büyük bir fedakârlıkla, Türkiye’nin her yerinde görevlerinin başından bir an olsun ayrılmadılar. Ellerindeki tüm imkânları kullanarak, milletimizle birlikte ihanet çetesi mensuplarının girişimini boşa çıkartmak için çalıştılar. Allah’a çok şükür ki böyle bir darbe teşebbüsünden halkın, sizlerin cesaretiniz, fedakârlığınız ve vatan sevginiz memleketi kurtardı. Bu vesileyle bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. “dedi.

MİLLETİMİZİN İSTİKBALİNE YÜRÜYÜŞÜNE ENGEL OLAMAYACAKTIR
Yeryüzündeki hiçbir gücün devletimizin bekasına, milletimizin istikbale yürüyüşüne engel olamayacağını sözlerine ekleyen Vali Yazıcı, ” İçerden ve dışarıdan Türkiye’yi hedef alan odaklar güçlü olmamızı istemiyor. Biz bu saldırılara, bu provokasyonlara, bu içimize yerleşmiş ihanetçi başlarına asla fırsat vermeyeceğiz, kol kola iç içe olacağız. Hepimiz güçlü bir Türkiye olmak istiyorsak daha bilinçli hareket etmemiz gerekiyor. Mücadelemize devam edeceğiz, azim ve kararlılığımızı her zamankinden daha fazla göstereceğiz ve göstermek zorundayız. “Dedi.

HATIRALARINI DAİMA KALPLERİMİZDE YAŞATIYORUZ
Mesajını 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede verilen şehitleri rahmetle anarak ve gazilere teşekkür ederek tamamlayan Vali Yazıcı, “Türk Polis Teşkilatı mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyor, hatıralarını daima kalplerimizde yaşattığımız aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, halen görevi başında bulunan teşkilatımızın her kademesindeki fedakâr ve cefakâr çalışanlarına, aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.