VALİ ERSİN YAZICI: " SONUÇ ODAKLI ÇALIŞALIM" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

VALİ ERSİN YAZICI: ” SONUÇ ODAKLI ÇALIŞALIM”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, Öğretmenevi Orkide toplantı salonunda gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına başkanlık etti.

Toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra Balıkesir Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz, Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.
İl düzeyinde istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu geliştirici, işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla toplanan kurulda gündem maddeleri konuşularak karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

İSTİHDAM ORANLARINI ARTIRMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİK
Toplantı öncesinde kısa bir değerlendirme yapan Vali Ersin Yazıcı, il genelinde tarım ve sanayi sektöründe iş imkânlarının bulunduğunu, istihdam oranlarını artırmak için yapılması gereken uygulamalar ile alınacak tedbirlerin görüşülmesi konusunda değerlendirmeler yapmak üzere bir araya gelindiğini ifade ederek, toplantının Balıkesir için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu ve toplantıyı başlattı.

SONUÇ ODAKLI ÇALIŞALIM
Sağlıklı bir istihdam için nitelikli eğitimin en önemli şart olduğunu vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, istihdam ve mesleki eğitimin önemini belirterek, meslek edindirme kursları ve eğitim programları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bu programlardan faydalananların, program sonrasında da takip edilmesi ve sonuçlarının iyi bir şekilde değerlendirilerek sonuç odaklı çalışılması gerektiğinin altını çizdi.

KURUL ÜYELERİNE BİLGİ VERİLDİ
İl düzeyinde istihdamın geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesi ile ilgili geliştirilebilecek olan politikalara katkının sağlanması gibi konuların görüşüldüğü toplantıda, İş Kurumu İl Müdürü Nazım Balcı, kurul üyelerine bilgi verdi.

BÖLGE VE İSTİHDAM DURUMU İNCELENECEK
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da, yeni eğitim-öğretim yılı içerisinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kurul gündemine getirilen mesleki eğitim alanında bölüm ve dal açma kapatma taleplerinin eğitim kurumunun bulunduğu bölge ve istihdam durumu göz önünde bulundurularak değerlendirildiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.