foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ÜZERİMİZE DÜŞEN, ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİNE SAHİP ÇIKMAK

42
Paylaş
 
Vali Ersin Yazıcı,  Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında, El Bab’ın güneyinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının keşif yaptığı sırada terör örgütü DEAŞ tarafından önceden yola döşenmiş el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 24 Şubat 2017 tarihinde şehit düşen İstihkâm Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban’ın Burhaniye’de yaşayan ailesini ziyaret etti.
TALEPLERİNİZ BİZİM İÇİN EMİRDİR
Vali Yazıcı, şehidimizin ailesine başsağlığı dileyerek kendileriyle sohbet etti. Ailenin isteklerinin olup olmadığını soran Vali Yazıcı, ”Talepleriniz bizim için emirdir. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız burada, kapımız da gönlümüzde her zaman şehit ailelerine açık.” dedi.
ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ
Şehitliğin en yüce makam olduğunu söyleyen Vali Yazıcı “Bugün, şehidimize, şehitlerimize bir Fatiha okumak, hem de ailesine baş sağlığı taziyesi ziyaretinde bulunmak istedik. Acımızı, sevincimizi paylaşacağız.  Bize düşen şehidin ailesinin, yakınlarının yanında olmak. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Devletimiz ve milletimiz tüm şehitlerimize her zaman minnettardır. Sizlere sabırlar diliyorum.” diye konuştu.
BALIKESİR HALKININ EN ŞEREFLİ GÖREVİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR
Devlet olarak şehit yakınları ve gazilere her zaman sahip çıkacaklarını vurgulayan Vali Yazıcı, “Sizlerden aldığımız manevi güçle, bizler ve bizden sonraki nesiller, her koşulda ülkemizin bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini korumak konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaktır.  Herhangi bir sıkıntısı olan şehit yakını ve gazimiz varsa, onları dinlemek ve onlara çözüm üretmek bizim görevimizdir. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle ilgilenmek, devletimizin, milletimizin ve kadirşinas Balıkesir halkının en asil ve en şerefli görevi olmaya devam edecektir. “dedi.
Vali Ersin Yazıcı, şehidimizin ailesine zeytin fidanı ile Türk Bayrağı işlenmiş motifli halıyı hediye etti.
Ziyarette Vali Yazıcı’ya Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ile Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal da eşlik etti.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.